שוטרים ממרחב שומרון עצרו הלילה (שני) פלסטיני כבן 22 בחשד שתכנן לבצע פיגוע באזור השומרון. החשוד, תושב אל-בירה, נעצר וברשותו נמצאו גרזן ומכתב התאבדות המעיד על כוונתו לבצע פיגוע. הפיגוע סוכל סמוך ל-01:00 בלילה באזור צומת תפוח. המחבל הודה בחקירתו שהוא חיפש מתנחלים לפגוע בהם בגרזן – ולנקום בהם על מותם של שני שהידים שנהרגו בשבוע האחרון.

המעצר התרחש במסגרת פעילות יזומה של המשטרה באזור. שוטרים ממרחב שומרון עצרו כלי רכב שעורר את חשדם, ובחיפוש מהיר בתוכו נמצאו הגרזן והמכתב, ובו כתב העצור כי הוא בדרך לבצע פיגוע נקמה. בחקירה הראשונית התברר שהוא הסתובב במשך כשעה וחיפש ישראלים העומדים לבדם – כדי לפגוע בהם.

גרזן שנתפס אצל מחבל (צילום: דוברות משטרת ישראל)
הגרזן שנתפס אצל המחבל | צילום: דוברות משטרת ישראל
גרזן שנתפס אצל מחבל (צילום: דוברות משטרת ישראל)
גרזן שנתפס אצל מחבל | צילום: דוברות משטרת ישראל

"ערנותם של השוטרים והחתירה למגע מנעו ככל הנראה פיגוע גדול", בירך על סיכול הפיגוע מפקד מרחב שומרון, נצ"מ חיים סרגרוף. "אנו נמשיך בנחישות ובמקצועיות, יחד עם שאר גורמי הביטחון, להגן על ביטחון אזרחי ישראל בכל מקום ובכל זמן".

בתוך כך, גם הלילה פעלו כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב במרחב אוגדת יהודה ושומרון ועצרו חשודים בטרור. בסך הכול עצרו הכוחות 9 מבוקשים – בין היתר בכפרים ביתוניא, אכתבתא וגם בעיר טולכרם. במקביל, פעלו כוחות הביטחון בכפר אל-יאמון הסמוך לג'נין, ועצרו חשוד נוסף במעורבות בפעילות טרור. במהלך הפעילות במקום בוצע ירי לעבר הלוחמים. אין נפגעים לכוחותינו. כל החשודים הועברו להמשך החקירה.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קרא "לצאת למבצע 'חומת מגן 2'": "אי אפשר שלא לומר את האמת. בסופו של דבר, מלחמה בטרור היא לא רק תפיסת מחבלים בצמתים אלא פעילות התקפית ומיגור הטרור בערים ובכפרים. מאסנו בלוויות – אנחנו מצפים למלחמה אמיתית בטרור".