לאחר שנפצע בחילופי אש עם כוח צה"ל - המחבל דאוד זביידי, אחיו של המחבל זכריא זביידי שנמלט מכלא גלבוע, מת הבוקר (ראשון) מפצעיו בבית החולים רמב"ם. זביידי הועבר לרמב"ם ביום שישי האחרון כשהוא מונשם ומורדם, ומצבו הוגדר אנוש עם הגעתו לחדר ההלם. הוא טופל במחלקת טיפול נמרץ, והבוקר נקבע מותו.

זביידי נפגע במהלך חילופי האש שהתפתחו בין כוחות צה"ל ומג"ב לבין חמושים במחנה הפליטים ג'נין, במהלך פעילות מעצרים שביצעו הכוחות באזור. בחילופי האש נפל לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל. בפעילות נעצר מבוקש שהיה אחראי על ביצוע פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון בכל הכניסות האחרונות לאזור – כך מסר גורם ביטחוני, שהוסיף כי הימ"מ היה הכוח שנשלח כדי לעצור אותו.

חילופי אש בג'נין
חילופי האש באזור ג'נין, בסוף השבוע

הכוח הראשון סגר על הבתים בוואדי ברוקין הסמוך, והלוחמים נכנסו באופן מסוערב כשלאחר מכן נכנסו כוחות נוספים שתגברו אותם וסגרו את המרחב. הכוחות סגרו על הבית בסביבות השעה 07:30, אז כרזו הלוחמים בקריאה להסגיר את המבוקש ולאחר מכן ירי על קירות הבית.

בני המשפחה סירבו לצאת בתחילה מהבית, אך כשהתגברה האש הם יצאו, ובבית נותרו הבן המבוקש יחד עם אחיו. הלוחמים הרחיקו את בני המשפחה מהבית והמשיכו בירי לעברו, כולל ירי נ"ט. כתוצאה מהירי החלה הקומה השנייה בבית לעלות באש, בעוד שני האחים הסתתרו בקומה הראשונה.

מחנה הפליטים ג'נין (צילום: פלאש/90 )
עימותים במחנה הפליטים ג'נין | צילום: פלאש/90

בשלב הזה נשלחו הוריו של המבוקש כדי לשכנע אותו לצאת, לאחר שנוצר קשר עם האחים שבתוך הבית – נכנסו הלוחמים ועצרו אותם. הכוחות החלו להתקפל, כשבמשך כל הזמן הם מתמודדים עם אש כבדה עליהם, שאותו גורם מעריך כאלפי כדורים. במהלך ההתקפלות מהמקום לאחר שהמשימה הושלמה, נפגע אחד מלוחמי הימ"מ, רס"ב נעם רז ז"ל, מכדור בגב.

הגורם הביטחוני הדגיש כי הפינוי מהזירה היה מאוד מהיר, וכי בתוך 41 דקות כבר נחת הלוחם הפצוע בבית החולים רמב"ם וכל הכוחות יצאו החוצה עם המבוקשים. במהלך הפעולה נעצרו שני מבוקשים ונפצעו 13 נוספים מאש הלוחמים, ביניהם גם אחיו של המחבל זכריה זביידי. בנוסף לכך, בבית נמצאו גם כלי נשק ואמצעי לחימה רבים.