בחילופי אש בין כוחות צה"ל לבין מחבלים במחנה הפליטים בג'נין נהרגה הבוקר (רביעי) עיתונאית אל-ג'זירה שסיקרה את האירוע. מדובר בעיתונאית ותיקה, שירין אבו עאקלה, שמותה נקבע לאחר שכדור פגעה בראשה. במהלך האירוע גם נפצע עיתונאי נוסף מירי בגבו.

בצבא גוברת הערכה שהעיתונאית נהרגה מאש פלסטינית, אך במקביל ישראל הגישה באופן רשמי הצעה לרשות הפלסטינית לחקירה משותפת של התקרית. יו"ר הרש"פ אבו מאזן אמר כי ישראל היא האחראית המלאה למותה של העיתונאית. שר החוץ יאיר לפיד אמר כי "ישראל מציעה לפלשתינים חקירה משותפת - חובה להגיע לחקר האמת".

עיתונאית אל ג'זירה נהרגה בחילופי אש בג'נין
חבריה של העיתונאית בבית החולים בג'נין

התקרית הטרגית אירעה במהלך פעילות צה"ל לביצוע מעצרים במחנה הפליטים שהסתיימה ללא נפגעים בקרב הלוחמים. מתיעוד של הרגעים לאחר שנפגעה העיתונאית נראה כי היא לבשה אפוד מגן עם הכיתוב "PRESS".  דובר צה"ל תא"ל רן כוכב אמר בריאיון לכאן רשת ב' כי הוא מעריך שהעיתונאית לא נהרגה מירי חיילים. "הצענו לפלסטינים חקירה מהירה. כפי שנראה כרגע, היא כנראה נהרגה מירי פלסטיני - הסיבה שהם מסתירים פרטים, כנראה שיש סיבה לכך", הוסיף.

מצה"ל נמסר כי "כוחות צה"ל, שב"כ ומג"ב פעלו בשעות האחרונות במחנה הפליטים ג'נין, בסמוך לכפר בורקין ובמספר מוקדים נוספים ברחבי יהודה ושומרון על מנת לעצור חשודים בפעילות טרור. במסגרת הפעילות במחנה הפליטים ג'נין חשודים ביצעו ירי מסיבי לעבר הכוח והשליכו מטענים. הכוח השיב בירי. זוהו פגיעות. אין נפגעים לכוחותינו. נבדקת האפשרות כי נפגעו עיתונאים, ייתכן מירי חמושים פלסטינים. האירוע בבירור".

מדובר בעיתונאית מוכרת וותיקה, שסיקרה את הזירה הפלסטינית יותר מ-20 שנה. בטוויטר של רשת אל-ג'זירה שבה עבדה נכתב: "עמיתתנו נהרגה על ידי הצבא הישראלי בזמן שסיקרה את ההסתערות על מחנה הפליטים ג'נין".

הנוכחות של צה"ל ג'נין היא המשך למבצע המעצרים הנרחב ביהודה ושומרון בעקבות גל הפיגועים בישראל. אתמול בשעות הלילה צה"ל פעל באזור היישובים קפין ועתיל, קלקיליה ושוקבא, ועצר 6 פעילי טרור והחרים תחמושת.

יום קודם לכן עדכנו במערכת הביטחון כי צה"ל, שב"כ ומג"ב עצרו 15 מבוקשים, בהם 2 חשודים בסיוע למחבלים שביצעו את הפיגועים באלעד ו-2 חשודים בסיוע למחבלים שביצעו את הפיגוע באריאל