נערכים ליום מתוח בבירה: מסע הלווייתה של עיתונאית אל-ג'זירה שירין אבו עאקלה, שנהרגה בג'נין מכדור שפגע בה, תצא היום (שישי) בסביבות השעה 14:30 מבית חנינא שבירושלים.

במשטרה מעריכים שאלפי משתתפים יגיעו להלוויה, ומתכוונים לאבטח אותה עם מאות רבות של שוטרים שינכחו לכל אורך מסע ההלוויה. הארון יצא באופן רכוב מבית חניא עד שער יפו, ובמקרה הצורך המשטרה גם תחסום צירים וכבישים לאורך המסלול.

גופתה של אבו עאקלה, ערבייה נוצריה, תובל משער יפו בהמשך מסע רגלי לכנסייה היוונית בעיר העתיקה ומשם לבית הקברות היווני בהר ציון. על אף שהייתה נוצריה, במשטרה נערכים גם לאפשרות שרבים מקרב המתפללים המוסלמים בהר הבית יסיימו את תפילת יום השישי במסגדים ויצטרפו אף הם להלוויה.

החשש – התפרעות בסוף ההלוויה

פרטי מסע ההלוויה סוכמו אתמול בתיאום מלא ובהסכמה בין גורמי המשטרה לנציגי המשפחה בבית חנינא. במשטרה הבהירו שיאפשרו למשפחת המנוחה לנהל את הטקס עד תומו, ושייענו לכל הבקשות שכרוכות באלמנטים הדתיים של קבורת העיתונאית.

על אף התיאום בין הצדדים, במשטרה צופים גם אפשרות שמסע ההלוויה יהפוך לאירוע אלים, ויעשו מאמצים למנוע כל חיכוך בין משתתפי ההלוויה לאזרחים אחרים. כל ניסיון להפר את הסדר או לצעוד לצירי תנועה אחרים מחוץ למסע ההלוויה, מבהירים במשטרת ירושלים: "ייתקל בתגובה נחושה ומיידית".

חשש נוסף הוא שלאחר סיום ההלוויה ינסו גורמים קיצוניים להפר את הסדר ולהתעמת עם הכוחות. במשטרה מסמנים שני אזורים מועדים לפורענות: האחד בבית חנינא, שם כבר מאתמול מתעמתים כוחות משטרה עם תושבים מקומיים, והשני הוא שער שכם שנמצא במוקד המתיחות בין כוחות הביטחון לבין הפלסטינים.