בתקרית שבה נהרג לוחם הימ"מ נעם רז ז"ל הבוקר במחנה הפליטים ג'נין נעצר מבוקש שהיה אחראי על ביצוע פיגועי ירי לעבר כוחות הביטחון בכל הכניסות האחרונות לאזור – כך מסר היום (שישי) גורם ביטחוני. הגורם הוסיף כי הימ"מ היה הכוח שנשלח כדי לעצור אותו.

הכוח הראשון סגר על הבתים בוואדי ברוקין הסמוך, והלוחמים נכנסו באופן מסוערב כשלאחר מכן נכנסו כוחות נוספים שתגברו אותם וסגרו את המרחב. הכוחות סגרו על הבית בסביבות השעה 07:30, אז כרזו הלוחמים בקריאה להסגיר את המבוקש ולאחר מכן ירי על קירות הבית.

בני המשפחה סירבו לצאת בתחילה מהבית, אך כשהתגברה האש הם יצאו, ובבית נותרו הבן המבוקש יחד עם אחיו. הלוחמים הרחיקו את בני המשפחה מהבית והמשיכו בירי לעברו, כולל ירי נ"ט. כתוצאה מהירי החלה הקומה השנייה בבית לעלות באש, בעוד שני האחים הסתתרו בקומה הראשונה.

רס"ב נעם רז, לוחם הימ"מ שנהרג
רס"ב נעם רז, לוחם הימ"מ שנהרג היום

בשלב הזה נשלחו הוריו של המבוקש כדי לשכנע אותו לצאת, לאחר שנוצר קשר עם האחים שבתוך הבית – נכנסו הלוחמים ועצרו אותם. הכוחות החלו להתקפל, כשבמשך כל הזמן הם מתמודדים עם אש כבדה עליהם, שאותו גורם מעריך כאלפי כדורים. במהלך ההתקפלות מהמקום לאחר שהמשימה הושלמה, נפגע אחד מלוחמי הימ"מ, רס"ב נעם רז ז"ל, מכדור בגב.

הגורם הביטחוני הדגיש כי הפינוי מהזירה היה מאוד מהיר, וכי בתוך 41 דקות כבר נחת הלוחם הפצוע בבית החולים רמב"ם וכל הכוחות יצאו החוצה עם המבוקשים. במהלך הפעולה נעצרו שני מבוקשים ונפצעו 13 נוספים מאש הלוחמים, ביניהם גם אחיו של המחבל זכריה זביידי. בנוסף לכך, בבית נמצאו גם כלי נשק ואמצעי לחימה רבים.

במקביל למעצר המבוקשים, סיירת גולני פעלו במעטפת לשיחזור תקרית הירי בעיתונאית אל-ג'זירה, כחלק מהתחקיר. אין קשר בין הפעולות או בין המבוקשים לעיתונאית. לאחר שהסתיים השחזור, הצטרפו הלוחמים לאבטחת המעצרים ובמניעה מחמושים נוספים להגיע לאזור.

דובר צה"ל מסר כי המבוקש שנעצר במבצע הבוקר הוא איש התנועה האסלאמית שמוגדר כ"יעד איכותי". הוא הסביר כי המבצע הוא חלק מהפעלת לחץ על הפלסטינים. כאשר צה"ל פועל מול התראות מודיעיניות.

מפקד הימ"מ: חלפו 48 דקות מהירי עד שנעם הגיע לבית החולים

זמן קצר לפני שנכנס לבית משפחתו של נעם רז, מפקד הימ"מ סיפר על האירוע. "כוח ימ"מ הגיע הבוקר למקום כדי לאתר וללכוד מבוקש, אלא שמלכתחילה נורו לעבר הלוחמים מכמה כיוונים גם קליעי רובה וגם נזרקו מטענים", סיפר מפקד הימ"מ. "בשלב מסויים אחרי שהופעל תרגולת סיר לחץ שכללה גם ירי טילים ותחמושת נ"ט, המבוקש נכנע והסגיר את עצמו.

מפקד הימ"מ המשיך: "באתה עת בזמן קיפול הכוחוות כאשר המחבלים הבינו שהלוחמים מתארגנים לקיפול הם עלו על הגגות וירו עליהם מטווחים של 200-300 מטרים. אי אפשר לשלוט על ירי מטווחים כאלה, לא היה משהו שיכול למנוע ירי כזה. למרבה הצער נועם נפגע מכדור בודד אחד שפגע בו מעל השכפץ הקרמי והכריע אותו. מרגע הפגיעה חלפו 48 דקות בלבד עד שהוא הגיע לחדר הטיפולים בבית החולים רמבם אך למרבה הצער כל הניסיונות לשמור על חייו עלו בתוהו והוא מת מהפציעה".