מערכות ההגנה האווירית הופעלו בבירת סוריה דמשק הלילה (שני), כך על פי דיווחים של סוכנות הידיעות רויטרס. בדיווח נוסף נכתב כי פיצוצים שונים נשמעו בדמשק וכי המערכות הופעלות כנגד מטרות עוינות בדרום העיר ובהם טילים שנורו לאזור. סוכנות הידיעות הסורית SANA דיווחה כי "מערכת ההגנה האווירית הסורית התעמתה עם מתקפת טילים ישראלית שכוונה לאזור הכפר הדרומי של דמשק".

מקור צבאי אמר ל-SANA כי "בדיוק בשעה 23:18 ישראל ביצעה תקיפה אווירית מכיוון הגולן הסורי לכמה נקודות מדרום לעיר דמשק. כלי תקשורת ההגנה האווירית שלנו התעמתו עם טילי התוקפנות והפילו את רובם". עוד הוסיף המקור כי בתקיפה לא היו נפגעים בנפש.

לפני כשבועיים דיווחו בסוריה על תקיפה ישראלית באזור דמשק, שבה שלושה קצינים סורים נהרגו. לטענת הסורים הירי בוצע באמצעות טילי קרקע-קרקע מרמת הגולן. הקצינים שנהרגו בתקיפה הם קפטן אייהם שעבן, לוטננט יאסר אל-אדוג' ולוטננט גאדיר עליה.

תחנת רדיו המקורבת למשטר דיווחה על שמיעת קולות פיצוצים בשמי הבירה. המרכז הסורי לזכויות אדם, ארגון אופוזיציה סורי שמושבו בבריטניה, דיווח על פגיעה ביעדי חיזבאללה בכיסווה ובג'מרייה שבפאתי הבירה דמשק.