ראש הממשלה יאיר לפיד נפגש הבוקר (ראשון) עם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו לעדכון צבאי, על רקע המצב הביטחוני ומבצע "עלות השחר". למרות שהדבר מחויב בחוק מכורח תפקידו, נתניהו סרב עד כה לקבל תדרוכים ביטחוניים.

מבצע עלות השחר: פגישת לפיד ונתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ)
פגישת לפיד ונתניהו - הליכוד הפיץ תמונה בה נראים השניים מחויכים | צילום: חיים צח, לע"מ

עלות השחר: פגישת לפיד ונתניהו (צילום: חיים צח, לע"מ)
פגישת לפיד ונתניהו: לשכת רה"מ הוציאה תמונה בה הם נראים חמורי סבר | צילום: חיים צח, לע"מ

בסיום הפגישה ראש האופוזיציה נתניהו דיבר עם התקשורת ואמר: "אנחנו בעיצומם של קרבות. אני נותן גיבוי מלא לממשלה, לצה"ל ולכוחות הביטחון. מחזק את תושבי הדרום וקורא להם להקשיב להנחיות. קיבלתי עדכון מפורט, שמעתי את הדברים בקשב רב, נתתי כמה עצות מניסיוני ואני חושב שהן יכולות להועיל מאוד לישראל".

נתניהו ביצאה מהפגישה עם לפיד (צילום: n12)
נתניהו ביציאה מפגישת העדכון עם רה"מ לפיד | צילום: n12

בעוד שבהצהרתו לתקשורת נתניהו לא ציין את תפקידו של לפיד כראש ממשלה, בתום הפגישה הוציאו שתי הלשכות הודעה כמעט זהות, אך בעוד שבהודעת לשכת רה"מ הופיע תוארו של נתניהו "ראש האופוזיציה", בהודעת נתניהו הוא הוצג בשמו בלבד.

כמו כן, בסיום הפגישה הפיצו משתי הלשכות תמונות כמעט זהות מהפגישה, אך בעוד שבתמונה שיצאה מלשכת ראש הממשלה נראים השניים חמורי סבר, הליכוד בחר להוציא תמונה מחויכת של ראש הממשלה וראש האופוזיציה.

אתמול הודיעה לשכת רה"מ לפיד דקות ספורות לפני השעה 15:00 כי "ראש הממשלה לפיד מזמין למחר לאור המצב הבטחוני וכמתחייב בחוק, את יו"ר האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו לעדכון בטחוני יחד עם מזכירו הצבאי". לפיד פנה לנתניהו כבר בתחילת הכהונה כדי לזמן אותו לפגישת עדכון כמתחייב בחוק, אך נתניהו ביקש להתעדכן באמצעות המזכיר הצבאי ולא נענה.

 

זמן קצר לאחר מכן אישר נתניהו שיגיע לפגישה - אך במקביל לשכתו פרסמה את המסרון ששלח בשעה 14:13 צחי ברוורמן, ראש הסגל של ראש האופוזיציה, לאבי גיל - המזכיר הצבאי של ראש הממשלה כדי להראות שנתניהו ביקש תדרוך לפני שלפיד הציע.