אחרי שהותקף מאחר שלא ביקר את משפחות הרוגי הפיגועים בגל הטרור האחרון, ראש הממשלה נפתלי בנט הגיע הבוקר (רביעי) לניחום אבלים בבית משפחתו של רנ"ג נעם רז ז"ל, לוחם הימ"מ שנהרג בג'נין. בארי, בנו הבכור של רז, הטיח ברה"מ: "איך אתה מסתכל על עצמך במראה". אפרת רז, אלמנתו של נעם ז"ל, אמרה לרה"מ: "תזכור תמיד מי אתה - אתה צריך לרומם את עם ישראל". על אף שהקדים את ביקורו בשעה, במקום עשרות מפגינים נגד בנט. מאוחר יותר רה"מ הגיב על הדברים: "זכותם המלאה להשמיע בפניי כל דבר". גם ראש האופוזיציה בנימין נתניהו הגיע למקום כדי לנחם את משפחת רז.

"לא יודע איך אתה מסתכל על עצמך במראה", תקף בארי, בנו הבכור של רז, את רה"מ בנט. "אני מאשים אותך כמו שאני מאשים את המחבל. הרסת את ההזדמנות שלך. רוצים לראות מישהו שאנחנו מאמינים בו. לא מגיע לך להיות בבית שאבא שלי חי בו. מקווה שאתה מקשיב ולא רק מהנהן".

בנט בניחום אבלים
בנט בניחום אבלים אצל משפחתו של נעם רז ז"ל, לוחם הימ"מ שנהרג בג'נין

אפרת רז, אשתו של לוחם הימ"מ רנ"ג נעם רז ז"ל, אמרה לבנט:  "נעם הסתכל לאנשים בעניים היפות שלו, בפשטות, בלי חיצוניות, נעם היה בן אדם נקי ולכן כל עם ישראל מחובר לנשמה של נעם. אנחנו מרגישים שהימים האלו הם עת רצון, המוות של נעם הצליח לחבר ולחזק את עם ישראל, מגיעים לנחם אותנו מכל קצוות הארץ והעולם. נעם היה מאה אחוז ויתור עצמי, כל המסביב זה תירוצים, 'אתה יכול לעשות הכול, תזכור מי אנחנו (עם ישראל) ותזכור למה אתה בתפקיד שלך - מה המשימה שלך'".

היא הוסיפה כי "עם ישראל צמא לאמת, תהיה נאמן לאמת, תסתכל לעצמך בעיניים ותמצא שם מה האמת של עם ישראל והיא תהיה מקור הכוח שלך. מי שנותן לך את החיים ,הוא נותן לך את המשימה ואת הכוח לבצע אותה. אתה צריך לרומם את עם ישראל - בהתיישבות, בביטחון, במדיניות. יש לך הזדמנות לשנות, תהיה נאמן למהות שלשמה נבחרת. תזכור תמיד מי אתה, לשם מה נשלחת - השליחות שלך להרים את רוח העם - תן עז לעמך".

הפגנת תושבים נגד רוה"מ בנט, כעת מול ניחום האבלים ב (צילום: TPS)
הפגנת תושבים בקידה נגד ראש הממשלה נפתלי בנט | צילום: TPS

אחרי הביקור, ראש הממשלה בנט צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "משפחתו של לוחם הימ״מ רנ״ג נעם רז ז״ל היא משפחה חלוצית שחיה חיי מסירות וציונות בישוב קידה. הם איבדו את נעם שהיה דמות נדירה עם ענווה ועוז. באתי להיות איתם. זכותם המלאה של בני משפחתו של גיבור ישראל להשמיע בפניי כל דבר אשר על לבם, ותפקידי לשמוע ולהקשיב".

רז ז"ל הניח אחריו את אשתו אפרת וששת ילדיהם: בארי, איתם, בניה, שגב, נווה והללי. "בחייך, נתת את כולך לעם ישראל אז הוא בא היום להגיד תודה", אמרה אפרת, אלמנתו של רז, בבית העלמין כשהוא הובא למנוחות. "תודה שלימדת אותנו צניעות והסתפקת במועט, תודה על החיים האהבה והשמחה שהכנסת בבית. אצלך, כל הערכים באו לידי ביטוי במעשים, החיבור לאדמה, לבנות ולהצטרף ליישוב חדש. הלב נקרע מגעגועים ואהבה".

רס"ב נעם רז, לוחם הימ"מ שנהרג
רנ"ג נעם רז, לוחם הימ"מ שנהרג בג'נין

רז בן ה-47, שהועלה לדרגת רב נגד לאחר נפילתו (הדרגה הגבוהה ביותר לנגדים), נטמן בהר הרצל בירושלים לאחר שנתרמו קרניות עיניו. בדרכו האחרונה ליוו אותו מאות אנשים, וגם כשחזרה המשפחה לקידה חיכו שם מאות אנשים עם דגלי ישראל ושלטים לזכרו.