בהמשך לפרסום ב"מהדורה המרכזית": דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, חשף היום (שישי) בחשבון הטוויטר שלו נתיב הברחת נשק מאיראן לחיזבאללה - באמצעות טיסות אזרחיות מאיראן לסוריה. על פי אדרעי, את הנתיב מנהל בנו של האשם ספי א-דין, בכיר חיזבאללה שמסומן כאחד המועמדים לרשת את נסראללה בעתיד.

"במסגרת תפקידו, מי שמכונה האשם סאפי א-דין עוקב אחר פעילות חיזבאללה עם האוכלוסייה השיעית, מתקשר עם אישים בולטים בלבנון ומנהל את מנגנוני התקשורת", כתב אדרעי. "בנו רזא ספי א-דין, נשוי לבתו של קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס לשעבר, ומבקר באיראן מספר פעמים בחודש, שם מתגוררת אשתו".

האשם ספי א-דין (צילום: דובר צה"ל בערבית)
האב, האשם ספי א-דין | צילום: דובר צה"ל בערבית

"אנו חושפים כי הטיסות שביצע רזא סאפי א-דין לאיראן יש צדדים נסתרים", המשיך דובר צה"ל בערבית. "הוא מנצל את שהותו שם כדי לתאם את העברת הנשק המתקדם לחיזבאללה, תוך שימוש ברשת של תשתיות, משאבים ופעילים השייכים למועצה הפועלת בראשות אביו ובתמיכת מפלגות הקשורות למשמרות המהפכה".

חסן נסראללה (צילום: ap)
חסן נסראללה | צילום: ap

דובר צה"ל בערבית הוסיף: "כדי לשמור על סודיות, כלי הנשק מועברים בטיסות אזרחיות מאיראן לנמל התעופה הבין-לאומי של דמשק, וחושפים אזרחים לסכנה ממשית. ארגון הטרור חיזבאללה מנצל את מדינת לבנון ואזרחיה למטרות טרור המשרתות את האינטרס האיראני". צה"ל ימשיך לעקוב אחר כל הניסיונות של חיזבאללה לאיים על ביטחון מדינת ישראל, ויפעל ככל שיידרש להגנה על ביטחון ואזרחי המדינה".