כך סוכל פיגוע באזור השרון: יממה לאחר שנעצר סמוך לצור יצחק שבשרון פלסטיני בן 19 תושב טול כרם כשבידו סכין ומכתב על כוונתו לבצע פיגוע – המשטרה מפרסמת הערב (שבת) את תיעוד מעצרו של החשוד.

בתיעוד שפירסמה המשטרה נראה החשוד כורע על ברכיו כשהשוטרים אוזקים אותו תוך כדי שהם עורכים לו תשאול ומאתרים את הסכין, האבן והמכתב שנשא עימו. על פי הסרטון, המכתב יועד לאימו.

מהמשטרה נמסר כי "החשוד נעצר תחילה ל-96 שעות בגין עבירות ביטחוניות והוא והועבר לחקירה בראשות היחידה המרכזית במחוז מרכז, כאשר בהמשך יובא לדיון בבימ"ש בבקשה להאריך את מעצרו עד מיצוי הדין".

מפקד תחנת טייבה, סגן ניצב אלעד קליין, הוסיף: "המשטרה סיכלה פיגוע באופן חד משמעי. מדובר בתושב שטחים שנכנס לארץ בניגוד לחוק, כשהוא מצויד בסכין ובחיפוש תפסנו ברשותו מכתב שבו הוא מציין במפורש שבכוונתו לבצע פיגוע. זה המקום להדגיש את השילוב הנכון של עירנות אזרחית, דיווח מהיר, ומענה נחוש שהציל חיים. החשוד נעצר, נכלא והועבר לחקירת כוחות הביטחון".

החשוד שנעצר בשרון עם סכין ומכתב שברצונו לבצע פיגוע
החשוד שנעצר באזור השרון

עוד נמסר אתמול מהמשטרה כי "שוטרי התחנה איתרו בתום סריקות את החשוד - תושב טול כרם כבן 19 ובחיפוש איתרו ברשותו אבן, סכין ומכתב - המציין את כוונתו לבצע פיגוע בשטחי ישראל. מדובר בתושב שטחי הרשות שעל פי החשד נכנס ארצה ללא אישור. הוא נעצר והועבר לחקירה בהתאם".