אחרי שדיווחנו כי בימים האחרונים מופצת מודעה שקוראת לאנשים להגיע להר הבית ולהקריב קורבן לחג הפסח, ובהמשך לגל הטרור בישראל - התכנסו היום (רביעי) כל הפלגים הפלסטיניים בעזה בראשות מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר. בין העניינים שעליהם דנים הפלגים - המתרחש בג'נין, בגדה המערבית ובמיוחד במסגד אל-אקצה וירושלים.

הפלגים הפלסטינים בדיון על המתרחש בג'נין ובגדה המערבי,
כעת כל הפלגים הפלסטינים בדיון על המתרחש בג'נין ובגדה המערבית בראשות יחיה סינוואר מנהיג חמאס בעזה.
הפלגים הפלסטינים בדיון על המתרחש בג'נין ובגדה המערבי,
כעת כל הפלגים הפלסטינים בדיון על המתרחש בג'נין ובגדה המערבית בראשות יחיה סינוואר מנהיג חמאס בעזה.

הפלגים הפלסטיניים בעזה בפגישתם: "אנו מכריזים על התגייסות כללית בכל המקומות שבהם נמצאים בני עמנו, וקוראים להמונים לצאת במאות אלפים להגנת עמנו והמסגד שלנו. אנו קוראים לעמנו לצעוד ולצאת במאות אלפים, לערוך תפילות יום שישי באל-אקצא כדי להגן עליהם".

"אנחנו וחדר המבצעים המשותף נמצאים בפגישות קבועות כדי לעקוב אחר ההתפתחויות כדי להגן על עמנו ועל המקומות הקדושים שלנו", אמרו הפלגים הפלסטיניים במסיבת עיתונאים.

מנסור עבאס (צילום: אייל מרגולין, פלאש 90)
דיווח פלסטיני כי אבו מאזן פנה לעבאס, טיבי ועודה: "אל תפילו את ממשלת בנט" | צילום: אייל מרגולין, פלאש 90

במקביל למפגש של הפלגים הפלסטיניים - דיווח בגוף תקשורת פלסטיני טען כי אבו מאזן פנה לאחמד טיבי, איימן עודה ומנסור עבאס - ודרש מהם: "אל תפילו את הממשלה של בנט, אל תחזירו את נתניהו לשלטון". גורם ברשות הפלסטינית סיפר בשיחה ל-N12 כי "מדובר באתרים שמקורבים לחמאס. זה רק מסביר את מי פרסום כזה משרת בישראל ואת מי בחמאס מעדיפים בשלטון". גם בלשכותיהם של חה"כ טיבי ועבאס הכחישו את הדיווחים וטענו כי מדובר בפייק ניוז. 

מוקדם יותר היום הפלסטינים איימו שהניסיונות להקריב קורבנות "יבעירו את המזרח התיכון", אך בתנועה "חוזרים להר" שקראה להקרבת הקורבנות, לא התרגשו: "לא אכפת מה אבו מאזן אומר". מעבר לכך, בהודעה של הארגון תמחרו את הפעולות והבטיחו למשתתפים ביוזמה "פיצוי כספי" אם ייעצרו. כך, לדוגמה, אדם שנעצר מכל סיבה שהיא בכניסה להר הבית יזכה ב-400 שקלים.