"עלול להדליק את השטח": אחרי שאתמול התעלף בעימותים עם שוטרים, ח"כ איתמר בן גביר חזר הבוקר (שני) ל"לשכתו" בשיח' ג'ראח בירושלים. בעקבות הלשכה שפתח, עימותים רבים פרצו אתמול במקום. חבר הכנסת התייחס לאירועים מאתמול ותקף את השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "אני בסדר, בר-לב נתן הוראה לפרק אותי". גורם ביטחוני מסר ל-N12: "זאת התנהגות חסרת אחריות ומסוכנת - התוצאות יהיו על ידיו".

"אני בסדר, בנסיבות העניין שכנראה שעמר בר-לב נתן להם הוראה לפרק את הלשכה שלי, לפרק את העובדים שלי ולפרק אותי", אמר הבוקר בן גביר. "הם התנהלו אתמול בברוטליות מאוד גדולה נגד חבר כנסת, אבל אני לא מתכוון לוותר. זאת פעם ראשונה שהשכונה מתעוררת ויש כאן 40-30 שוטרים, זה בגלל השלכה הזאת".

ח"כ איתמר בן גביר בלשכה שהקים בשכונת שיח' ג'ראח (צילום: חדשות 12)
ח"כ איתמר בן גביר בלשכה שהקים בשכונת שיח' ג'ראח | צילום: חדשות 12

"סרטון אחד שווה לאלף שקרים של בר-לב", תקף בן גביר. "השר הזה שלא נתן גיבוי לשוטרים, פתאום נזכר לגבות אותם כשהוא נותן הוראה להרביץ להם. אני כאן עד שהביטחון יחזור לתושבים. הסרטון מראה את הכול, הם דחפו והרביצו לעוזרים שלי - אני באתי והתחלתי לצעוק, אז הרביצו גם לי".

עומר בר לב, איתמר בן גביר (עיבוד: פלאש 90)
עומר בר לב, איתמר בן גביר | עיבוד: פלאש 90

אחרי שאתמול נרשמו עימותים רבים בשיח' ג'ראח ו-12 נעצרו, גורם ביטחוני מסר ל-N12 כי בן גביר עלול להצית את השטח. "ההתנהגות של חבר הכנסת איתמר בן גביר מסוכנת", אמר. "היא עלולה להדליק את השטח לא רק בירושלים וביהודה ושומרון, אלא גם בעזה. אם יש משהו שמאחד ומלכד את כל הארגונים זה ירושלים. זאת התנהגות חסרת אחריות ומסוכנת והתוצאות יהיו על ידיו".

עד כה, בישראל רואים שבכל פעם שיש אירוע בירושלים יש מיד עלייה באירועים האלימים, ומערכת הביטחון נערכת לאפשרות של אירועים בתגובה למהלך של בן גביר.

בן גביר מקים הבוקר את לשכתו בשכונת שמעון הצדיק (צילום: N12)
בן גביר מקים את הלשכה בשיח' ג'ראח | צילום: N12

אמיר אוחנה (הליכוד) הגיע גם הוא לבקר בלשכה בשיח' ג'ראח: "הגעתי לתמוך בבן גביר ולשתות איתו קפה", אמר. "גם כשהייתי השר לביטחון הפנים, היו מי שאמרו שההתנהגות של איתמר היא פרובוקציה - אני התנגדתי לכך. הנוכחות שלו כאן היא מבורכת ובאתי לחזק אותו".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "במהלך פעילות במתחם, החל חבר הכנסת להפריע לכוחות במקום תוך שהוא דוחף את השוטרים ומנסה למנוע מהם להרחיק חלק מהנוכחים במתחם. השוטרים שהיו במקום ניסו להרגיע את ח"כ בן גביר ולמנוע החמרת האירוע ללא הואיל. ח"כ בן גביר המשיך להשתולל ותוך כדי אף חבט באחד השוטרים בפלג גופו העליון. בשלב מסוים הוא נפל לקרקע כשנאבק עם השוטרים, והשוטרים הזעיקו באופן מידי את גורמי הרפואה למקום. צר לנו על הניסיון להכפיש את השוטרים שפעלו במקום לשמירת הסדר הציבורי תוך עיוות המציאות".

אתמול עימותים פרצו בין פעילי ימין לבין תושבי האזור בשכונה, והמשטרה הפרידה ביניהם באמצעות מחסומים ואמצעים לפיזור הפגנות. במהלך עימות עם שוטרים שניסו לפנות את הלשכה הזמנית, התעלף בן גביר. צוותי מד"א שהוזעקו למקום העניקו לו טיפול רפואי ופינו אותו לבית החולים הדסה-עין כרם.

לאחר האירוע מסר בן גביר בבית החולים הדסה עין כרם: "אני מודע לכל מי שדואג לשלומי. אני כרגע בבדיקות בבית החולים, לאחר ששוטרים נהגו בברוטאליות ואלימות כלפיי, עד שהתעלפתי. לשוטרים אסור לגעת בחבר כנסת, וברור לי שיש להם הוראה מגבוה לפרק את לשכתי הפרלמנטרית. לא יעזור להם! נחזור עד שהביטחון יחזור לשמעון הצדיק!".

אמש נערכת הפגנת ימין סמוך ללשכה שהקים בן גביר ובה לוקחים חלק חברי כנסת מהציונות הדתית ופעילי "עוצמה יהודית". נעצרו בשכונה 12 צעירים ערבים ויהודים, חלקם קטינים, בעקבות העימותים האלימים - שכללו בין השאר ירי זיקוקים. אדם אחד נפצע קל מרימון הלם שהושלך לעברו.