יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) מתכוון לעלות ביום חמישי להר הבית - כך פרסמנו הערב (שני) ב"מהדורה המרכזית". הביקור הזה מצטרף לשרשרת של ימים מתוחים השבוע - ובראשם יום האדמה מחרתיים ותחילת חודש הרמדאן בשבת.

נכון לעכשיו אין כוונה למנוע מבן גביר את הביקור הזה, אבל ביום רביעי יתקיים דיון הערכת מצב שבו יוחלט אם לאפשר לו לבקר במתחם. דקות לאחר הפרסום במערכת הפוליטית קראו למפכ"ל, רב-ניצב קובי שבתאי, למנוע את הביקור. עם זאת ההחלטה הסופית היא של המפכ"ל, והוא טרם קיבל אותה.

בעקבות המצב במשטרה כבר הוחלט לגייס 6 פלוגות מילואים של מג"ב, ובמקביל נבחנת הצעה של המפכ"ל לגייס עוד 500 מתנדבים של המשטרה - כולם בעלי עבר מבצעי. הכוונה היא לגייס את אותם מתנדבים לשבוע מילואים, במטרה להציף את מרכזי הערים בשוטרים, גם לצורכי אבטחה וגם להגביר את תחושת הביטחון של האזרחים.

חה"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "בכל ערב ראש חודש אני נוהג לעלות להר הבית וכך אעשה גם ביום חמישי הקרוב. מקווה שלמפכ"ל הכושל ולשר השמאלן בר-לב אין כוונה לשבור את הסטטוס קוו בהר הבית ולגרום להסלמה. כל ניסיון למנוע מחה"כ יהודי לעלות להר הבית, יעביר מסר של כניעה לטרור וילבה את האש".