במערכת הביטחון נושאים מבט לעבר חודש רמדאן שיחל בסוף השבוע הבא, אחרי הפיגוע הכואב שלשום (שלישי) בבאר שבע. בישראל חוששים מפיגועים נוספים במהלך החודש המתוח, והפיגוע בבירת הנגב כבר משפיע על ההיערכות: המשטרה תתגבר כוחות באזורים מועדים לפורענות כגון ירושלים - אך גם בנגב, בערים המעורבות ובוואדי עארה - מעוז הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית.

כבכל שנה, נוקטת המשטרה צעדים לקראת חודש רמדאן, שבמהלכו כבר אירעו בעבר פעולות טרור נגד יהודים. הפיגוע הקטלני בבאר שבע, שבמהלכו נרצחו 4 ישראלים בידי מחבל תושב חורה, הוביל את המשטרה לתגבר כוחות גם בנגב ובערים המעורבות - בעקבות הקריאה להגביר את תחושת הביטחון האישי של האזרחים. יתרה מזאת, הפעילות המשטרתית תתמקד בעיקרה בירושלים, וכן במעוזי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית בוואדי עארה - בדגש על העיר אום אל פחם.

מלבד תגבור הכוחות בשטח, עצרה המשטרה בשיתוף השב"כ 20 ערבים במעצר מנהלי, כצעד מונע לקראת רמדאן. ההערכה היא שבשבוע הבא יתבצעו מעצרים מנהליים נוספים, ומבחן ראשון לצעדים של המשטרה יגיע כבר ביום רביעי - עם ציון יום האדמה.

בפיגוע בבירת הנגב נרצחו 4 ישראלים: דוריס יחבס, לורה יצחקי, משה קריביצקי ומנחם יחזקאל. המחבל, מוחמד אבו-אלקיעאן, התגורר בחורה שבנגב. הוא הצטייד בסכין, הגיע למרכז המסחרי וואן בבאר שבע ויצא למסע הרצחני שלו - עד שחוסל בידי אזרחים חמושים.