ארה"ב שוקלת להסיר את משמרות המהפכה של איראן מרשימת ארגוני הטרור שלה בתמורה להבטחות האיראניות בדבר ריסון הכוח המובחר, כך אמר היום (רביעי) גורם הבקיא בעניין לסוכנות הידיעות רויטרס. המקור מסר כי בוושינגטון טרם החליטו מה יידרש מטהראן בתמורה להתחייבות כזו, שתהפוך את ההחלטה שקיבל הנשיא האמריקני לשעבר דונלד טראמפ בשנת 2019, ותגרור ביקורת רפובליקנית נוקבת.

המקור, ששוחח עם סוכנות הידיעות בעילום שם, אמר כי ממשל ביידן שוקל אם לבטל את סיווג הטרור "בתמורה למחויבות כלשהי ו/או צעדים מצד איראן, ביחס לפעילויות אזוריות או אחרות של משמרות המהפכה". הניסיון המסתמן לפשרה מצד ממשל ביידן פורסם לראשונה באתר החדשות Axios, תוך ציטוט של מקורות ישראלים ואמריקנים.

לפי הדיווח ברויטרס, בשבוע שעבר אמר גורם רשמי איראני כי ההצעה להסיר את משמרות המהפכה מהרשימה עלתה לדיון כבר בחודש יוני, אך הנושא הפך מסובך יותר לאחר בחירתו של אבראהים ראיסי לנשיא איראן, בקיץ שעבר.

הבכיר האיראני, שדיבר באופן אנונימי, אמר כי האמריקנים הבהירו כי לא יוכלו להסיר את משמרות המהפכה מן הרשימה "ללא ויתורים גדולים מצד איראן", קביעה שלדבריו נדחתה על ידי ראש צוות המשא ומתן הראשי של איראן, עלי באגרי קאני. כאמור, השיחות על הסכם הגרעין האיראני נמצאות בעיצומן, ויגיעו בימים הקרובים לנקודת הכרעה.