תאונת אימונים נוספת בחטיבת הקומנדו: שני לוחמים נפצעו היום (שלישי) קל ובינוני כתוצאה מפיצוץ אמל"ח במטווח, בבסיס דובדבן במישור אדומים. השניים טופלו בשטח בידי צוות רפואי שהוזעק למקום ופונו לטיפול רפואי בבית החולים הדסה הר הצופים. בצה"ל הודיעו כי חוקרים את האירוע.

"שני לוחמי צה"ל נפצעו לפני זמן קצר באורח ככל הנראה קל, כתוצאה מפיצוץ אמל"ח צבאי, במהלך אימון שגרתי בבסיס צה"ל במרכז הארץ. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית חולים. האירוע מתוחקר", נמסר מדובר צה"ל.

ל-N12 נודע כי הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי קיבל את ההודעה על התאונה, בעת שהיה בביקור ביחידת אגוז, כשבוע לאחר האסון ביחידה. בתאונה בבקעה נהרגו שני מפקדי הפלוגה בחטיבת הקומנדו, לאחר שנורו בשוגג בידי קצין מהיחידה ליד בסיס בבקעת הירדן - רס"ן איתמר אלחרר ז"ל, בן 26 ממושב בני ראם ורס"ן אופק אהרון ז"ל, בן 28 מבת-ים. 

רב-סרן אופק אהרון ורב-סרן איתמר אלחרר, קציני אגוז
רס"ן אופק אהרון ורס"ן איתמר אלחרר שנהרגו בתאונה בבקעה

מבית החולים הדסה הר הצופים נמסר כי שני החיילים סובלים מפציעות של רסיסים בגפיים, הם הגיעו במצב יציב ובהכרה מלאה. ד"ר שאדן סלאמה, מנהלת המחלקה לרפואה דחופה בבית החולים הוסיף כי "החיילים כרגע עוברים בדיקות נוספות על ידי צוותים של רפואה דחופה ואורתופדיה להערכת היקף הפגיעה וטיפולה".

בצה"ל ממשיכים לחקור את האסון ביחידת אגוז. הקצין היורה נ' נחקר ביום ראשון במצ"ח יחד עם מפקדים ביחידה במשך כ-10 שעות וחזר על גרסתו, שלפיה פתח באש משום שחשב שמדובר במחבלים. על רקע האסון, גורמים בצה"ל מותחים ביקורת על ההתנהלות ביחידה המובחרת - ואומרים: "יש ביחידה 'ברדק', מצופה מהמפקדים לנהוג אחרת".