נערכים לאפשרות שהמו"מ בווינה ייכשל? לאחר שסגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי חזר אתמול מארה"ב והשלים ביקור עבודה בארה"ב - דובר צה"ל מעדכן היום (שישי) כי הוחלט להרחיב את שיתוף פעולה בין הצבאות.

לביקור נלוו ראש אגף אסטרטגיה ומעגל שלישי, אלוף טל קלמן, נספח ההגנה בוושינגטון, אלוף הדי זילברמן, וראש חטיבת קשרי החוץ, תת-אלוף אפי דפרין. "ביקור העבודה כלל השתתפות בפורום אסטרטגי-ביטחוני, יחד עם מקביליו במטות המשולבים ובפיקודים CENTCOM ו-EUCOM בצבא ארה"ב", נמסר.

ביקור סגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי בארה"ב (צילום: דובר צה"ל)
סגן יו״ר המטות המשולבים, אדמירל כריסטופר גריידי | צילום: דובר צה"ל
ביקור סגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי בארה"ב (צילום: דובר צה"ל)
צילום: דובר צה"ל

בצבא הוסיפו כי אלוף הלוי קיים "סדרת פגישות בפנטגון וכן פגישות עם גורמים נוספים. במסגרת הפגישות נידונו האתגרים הביטחוניים המשותפים לשתי המדינות, בראשם האיום האיראני, תוך הרחבת תכנית לשיתוף פעולה להיערכות מבצעית ועל מנגנוני התיאום והסנכרון בין הצבאות".

ביקור סגן הרמטכ"ל אלוף הרצי הלוי בארה"ב (צילום: דובר צה"ל)
סגן מפקד פיקוד מרכז בצבא ארה"ב (CENTCOM), אדמירל ג'ים מאלוי | צילום: דובר צה"ל

סגן הרמטכ"ל, אלוף הרצי הלוי: "הברית האסטרטגית עם ארה"ב מהווה בסיס משמעותי בשמירה על הביטחון הלאומי של מדינת ישראל. שיתוף פעולה אסטרטגי בין הצבאות הינו מכפיל כוח והוא ניכר בבניין הכוח, במודיעין ובתכנון המבצעי. העבודה המשותפת והמעמיקה של צה"ל יחד עם צבא ארצות הברית, תמשיך להניב לישראל ולביטחונה הישגים גדולים. נמשיך לפעול יחד מול איומים משותפים במרחב".