תומר מורד ואיתם מגיני מכפר סבא הם הנרצחים בפיגוע שאירע אמש (חמישי) ברחוב דיזינגוף בתל אביב. הצעירים, בני 27, יצאו לבלות בתל אביב עם חברים - ונרצחו בזמן שישבו בבר ברחוב דיזינגוף.

חגי, סבו של איתם, סיפר שהיה "ילד שאין כדוגמתו. מרכז העניינים, גורם לכל מי שמסתכל עליו להתאהב בו מיידית". עוד הוסיף כי היה "מוכשר בצורה מטורפת. בצבא שירת בצוללות. היה עכשיו בשנה השלישית באונ' תל אביב, למד מחשבים ומדעי המוח".

"מהנער בתיכון שעשה ברדק לבין מה שנהיה ממנו, איש רציני, זה לא להאמין", הוסיף הסבא. "כשחשבתי על איתם, הלב שלי היה מתנפח, רק מלחשוב עליו ועל השם שלו הייתי מתרגש. היינו אמורים להיפגש מחר בבוקר ולקבוע דברים לקראת החתונה. הם כבר התחילו להכין רשימות לחתונה. היה להם קונספט לחתונה, קבעו לראות מקומות. במקום לדבר על החתונה ולחגוג - אנחנו באבל".

 

איתם מגיני ז"'ל וארוסתו
איתם מגיני ז"'ל וארוסתו

אלון גרוסמן, חברם של תומר ואיתם, ספד להם: "תומר היה מסמר, האדם שמחזיק את כולם. כל החברים תמיד היו סביבו. הכי בולט. הפועל תל אביב הייתה האהבה הכי גדולה שלו אחרי אריאל החברה שלו. היא הייתה האהבה הגדולה שלו. הוא היה אדם אהוב, שמח. אוהב לבלות, לבשל. איתם ותומר ישבו ביחד בפאב המקולל וחיכו לחברים. תומר בדיוק סיום תואר וחיפש עבודה חדשה. איתם כמו תומר היה במרכז החבורה. שניהם החזיקו את החבורה והם היו חברים טובים".

גל בנבנישתי, חברם של תומר ואיתם, סיפר: "קבענו בקבוצת ווטסאפ להיפגש באילקה. שניהם היו מאוד אחראיים. אחרי 45 דקות שלא קיבלנו מהם תשובה הבנו שזה הם.

"התעוררנו לבוקר קשה מנשוא, עם הידיעה הקשה על הירצחם של שני בני העיר שלנו - איתם מגיני ותומר מורד בני ה-27, חברי ילדות שגדלו והתחנכו בכפר סבא", ספד ראש עיריית כפר סבא רפי סער לתושבי עירו שנרצחו בפיגוע אמש בתל אביב. "ליבי עם משפחות הנרצחים, התחושות קשות ומעורבות בכעס, תסכול וכאב. אין מילים ואין נחמה למי שאיבדו את ילדיהם. אנחנו נתמוך במשפחות ונעשה הכול על מנת לשמור על חיינו ולהמשיך במאבק, עד שננצח, כי אין לנו ברירה ואין לנו ארץ אחרת. אני מאחל החלמה מהירה לפצועים ושולח תנחומים בשם העיר כולה למשפחות הנרצחים".

איתם בשיחה האחרונה עם הסבא בוואטספ (צילום: N12)
איתם בשיחה האחרונה עם הסבא בוואטספ | צילום: N12

לפני כחודש, בחג הפורים, התארס איתם לבת זוגו איילה. סבו סיפר שהציע לה נישואין בהפקה גדולה, במקום שבו יצאו לדייט הראשון שלהם. כעת, אימה של איילה מספרת: "הם היו זוג כל כך מיוחד. כולם אהבו אותם. אתמול בערב ראינו בחדשות על הפיגוע ומיד איילה התקשרה אליו, והוא לא ענה. התקשרתי גם אני והוא לא ענה. הגענו לאיכילוב ולא היו לו פרטים מזהים. כשהראיתי להם תמונה שלו הבנתי שזה הוא לפי התגובה של הרופאים".

גם נשיא המדינה הרצוג ספד: "שני צעירים ישראליים, שני פרחים - קיפחו את חייהם בפיגוע הנורא אמש בתל אביב. כל חטאם שביקשו לבלות ערב נורמלי. ליבי ליבי עם משפחותיהם וחבריהם. תודה לכוחות הביטחון שעושים כל מאמץ להגן על ביטחוננו יום ולילה ועל המסירות והתעוזה שהביאו לתפיסת ונטרול המחבל. אני שולח את תנחומיי למשפחות האבלות ומתפלל יחד עם כל עם ישראל לרפואת הפצועים. רפואה שלמה ומהירה".

"איתם היה ילד שאין כדוגמתו, מרכז העניינים. גורם לכל מי שמסתכל עליו להתאהב בו מיידית"

חגי, סבו של איתם מגיני ז"ל

 15 נפצעו בפיגוע הירי אמש בתל אביב, אחד כעת מוגדר במצב אנוש ונשקפת סכנה לחייו, ו-3 במצב קשה אך יציב. המחבל, ראאד חאזם, תושב מחנה הפליטים ג'נין, חוסל לפנות בוקר בידי יחידת טקילה של השב"כ. עוד לפני כן, כוחות משטרה וצה"ל סרקו את הרחובות עם נשקים שלופים בניסיון לאתר את חאזם והתושבים התבקשו להסתגר בבתיהם.