בצל המתיחות הביטחונית ולקראת חודש הרמדאן, הנשיא יצחק הרצוג ייצא מחר (רביעי) לעמאן לביקור פומבי נשיאותי היסטורי בירדן. הביקור נעשה בהזמנת מלך ירדן, עבדאללה השני.

בביקור המתוכנן הנשיא יבקר בעמאן, שם יתקבל בטקס קבלת פנים רשמי בארמונו של המלך עבדאללה. מבית הנשיא נמסר כי במהלך הביקור, יקיימו הנשיא והמלך פגישה בארבע עיניים, ולאחריה פגישה בילטראלית בהשתתפות יועצי שני המנהיגים. בסיום הפגישות יחזור הנשיא לישראל. עם כניסת נשיא המדינה לתפקידו, התקשר מלך ירדן לברך על בחירתו, מאז שוחחו ונפגשו השניים מספר פעמים, אלא שבכל המקרים הפגישות נעשו בחשאי ופורסמו לאחר שהסתיימו.

עוד נמסר מבית הנשיא כי הביקור נעשה בתיאום עם ראש הממשלה, עם שר החוץ ומשרדיהם. המנהיגים צפויים לדון בין היתר ב"הידוק הקשרים בין המדינות, בשמירה על היציבות באזור בדגש על תקופת החגים הקרובה, חיזוק השלום והנורמליזציה וההזדמנויות הרבות שמערכת היחסים בין ישראל, ירדן והאזור כולו טומנים בחובם".

פגישתו של שר הביטחון בני גנץ, עם מלך ירדן עבדאללה  (צילום: Royal Hashemite Court, תקשורת שר הביטחון)
פגישתו של שר הביטחון בני גנץ, עם מלך ירדן עבדאללה | צילום: Royal Hashemite Court, תקשורת שר הביטחון

מוקדם יותר היום נפגש שר הביטחון גנץ עם המלך בארמונו של עבדאללה ברמת עמון, זאת יממה לאחר שהמלך נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן. מלשכתו של גנץ נמסר כי "הפגישה עסקה באתגרים הביטחוניים האזוריים": "שר הביטחון הודה למלך על מנהיגותו והשפעתו החיובית על האזור כולו, וכן על נכונותו לחזק את שיתופי הפעולה בין הממלכה לבין ישראל בכלל התחומים, ולהעמיק את השלום בין שתי המדינות".