"האדם הנכון בזמן הנכון": ראש הממשלה נפתלי בנט הודיע היום (רביעי) על מינויו של תא"ל (במיל') משה אדרי לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית. אדרי מכהן כיום כממונה על האמצעים המיוחדים וכממונה על ההתגוננות במשרד הביטחון, ומינויו לתפקיד החדש ייכנס לתוקף ביולי 2022. בנט אמר על אדרי: "ביצועיו המרשימים, הבנתו המעמיקה ונכונותו להירתם - הותירו עליי רושם עמוק".

אדרי, בן 59, בעל תואר ראשון בלימודי המזרח התיכון ואפריקה מאוניברסיטת חיפה ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת בר אילן, שירת לאורך 31 שנים בצה"ל. הוא כיהן בצבא בשורת תפקידים בכירים, בהם מפקד יחידת החילוץ והפינוי הקרבי בחיל האוויר 669, מפקד הכוחות המיוחדים בחיל האוויר (יחידות 669 ושלד"ג), מפקד בסיס בחיל האוויר וראש חטיבת האמצעים המיוחדים במטה הכללי.

נפתלי בנט בישיבת הממשלה ברמת הגולן (צילום: ap)
אדרי הותיר עליו רושם. ראש הממשלה נפתלי בנט, ארכיון | צילום: ap

עם שחרורו מצה"ל בשנת 2011 בדרגת תת-אלוף, כיהן במשך כשלוש שנים וחצי כראש מערך בוועדה לאנרגיה אטומית והחל משנת 2015 הוא מכהן בתפקידיו הנוכחיים במשרד הביטחון. המינוי ייכנס לתוקף בחודש יולי 2022, לאחר השלמת הליך חפיפה, אישור ועדת המינויים בנציבות שירות במדינה ואישור הממשלה. הוא יחליף בתפקיד את יו"ר הוועדה הנוכחי זאב שניר, שמכהן בתפקיד מ-2015 ויסיים את תפקידו ביוני.

"משה אדרי הוא האדם הנכון בזמן הנכון", אמר בנט על המינוי. "ביצועיו המרשימים, הבנתו המעמיקה ונכונותו להירתם לכל משימה ברמה הלאומית, הותירו עליי רושם עמוק עוד בתפקידי כשר הביטחון. על כן, החלטתי למנותו לתפקיד יו"ר הוועדה לאנרגיה אטומית, אשר אין צורך להכביר במילים לגבי חשיבותו. אני מאחל למשה הצלחה רבה, אין לי ספק כי יעמוד באתגרים ובמשימות הכבירות שהמציאות האזורית מזמנת".