גל הפיגועים נמשך: נהג פלסטיני בן 16 משכם הגיע הלילה (בין ראשון לשני) בשעה 01:20 עם רכבו למעבר תאנים שבשומרון, פגע במאבטח שהיה במקום ופצע אותו קשה, בהמשך מצבו השתפר וכעת מוגדר בינוני. כוח שהיה במעבר פתח באש לעבר הנהג הדורס ונטרל אותו, לאחר מכן נקבע מותו. כוחות של צה"ל והמשטרה הגיעו לזירה, המאבטח הפצוע פונה לבית החולים שיבא תל השומר, שם עדכנו כי הוא צפוי להיכנס הבוקר לניתוח. 

זירת הפיגוע, כפי שצולמה בידי אנשי מד"א:

מפרטים ראשוניים עולה כי המחבל הגיע למעבר מכיוון ההתנחלות אבני חפץ. הוא דרס את המאבטח והתנגש בעוצמה במחסום. כוח שהיה במקום ירה בו ופצע אותו קשה. צוות מד"א שהגיע למקום פינה את המאבטח הפצוע לבית החולים שיבא תל השומר במצב קשה אך יציב. הוא היה בהכרה, וסבל מחבלות בגפיים, בחזה ובראש.

מנכ"ל משרד הביטחון, האלוף במיל' אמיר אשל ביקר במהלך הלילה במעבר תאנים וקיים תחקיר ראשוני של הפיגוע. המנכ"ל שיבח את עבודת מאבטחי רשות המעברים: "זה פיגוע קשה וכולנו מאחלים החלמה מהירה למאבטח הפצוע. מאבטחי המעבר פעלו במהירות, בדיוק כפי שאנחנו מתרגלים אותם - חתרו למגע, פגעו במחבל וסיימו את האירוע בתוך שניות. אנחנו מתחקרים את נסיבות האירוע ונבחן צעדים נוספים לשיפור המיגון למאבטחים".

האירוע הלילה מצטרף לפיגוע הדקירה שהתרחש שלשום בשער שכם בירושלים, שבמהלכו מחבל בן 25, שוהה בלתי חוקי מהכפר סלפית שבשטחים, דקר צעיר חרדי שעבר לידו ברחוב, ופצע אותו בינוני. שוטרי מג"ב שזיהו את המתרחש מיהרו למקום וחיסלו את המחבל.

תפקודם של השוטרים זכה לשבחים במשמר הגבול ומצד גורמים במערכת הפוליטית כמו ראש הממשלה נפתלי בנט, אך למרות זאת הם זומנו לחקירה במחלקה לחקירות שוטרים. עם זאת, נראה שהתיק ייסגר מחוסר אשמה והלוחמים אף יקבלו צל"ש מהמפכ"ל קובי שבתאי או ממפקד מג"ב אמיר כהן, שגיבה את פקודיו.

נוסף על הפיגוע בשבת, לפני כשבועיים נרצח בפיגוע ירי בעיר העתיקה בירושלים אלי קיי, בן 26 ממודיעין, שעלה ארצה מדרום אפריקה. המחבל, בן 42 ממחנה הפליטים שועפט, חוסל בידי כוח מג"ב.