יותר מ-50 שעות חלפו מאז התקיפה המיוחסת לישראל בנמל לטקיה שבסוריה, והבוקר (חמישי) פרסמה החברה Planet Labs תמונות לוויין שתיעדו את הנזק מהתקיפה, שעל פי גורמים סורים נועדה לפגוע באמצעי דיוק לטילים. משלוש התמונות עולה כי התקיפה הייתה מדויקת, וכוונה נגד כמה מכולות בלבד – ללא נזק משמעותי לחלקים אחרים בנמל.

הנזק מהתקיפה המיוחסת לישראל בנמל לטקיה בסוריה (צילום: Planet Labs)
נקודות הפגיעה בנמל | צילום: Planet Labs

התקיפה התקיימה כאמור בלילה שבין שני לשלישי. כלי התקשורת הסוריים דיווחו שמטוסי קרב ישראליים שיגרו טילים לעבר הנמל, ושכוחות ההגנה האווירית סיכלו את המתקפה. עם זאת, בתיעודים שזרמו מהמקום נראה שלמתחם המכולות בנמל נגרם נזק רב, ושרפות פרצו. אומנם לא דווח על נפגעים, אך בניינים סמוכים נפגעו.

הנזק מהתקיפה המיוחסת לישראל בנמל לטקיה בסוריה (צילום: Planet Labs)
העשן המיתמר בנמל | צילום: Planet Labs
הנזק מהתקיפה המיוחסת לישראל בנמל לטקיה בסוריה (צילום: Planet Labs)
נמל לטקיה אחרי התקיפה | צילום: Planet Labs

התמונות שפורסמו הבוקר שפכו מעט אור על מה שקרה באותו הלילה. ברציף המכולות העמוס של הנמל נראו ארבעה אזורי פגיעה שונים, ונראה שהתוקפים ידעו בדיוק מה חיפשו. מלבד הנזק למכולות הסמוכות, הנמל ברובו נותר ללא פגע – מה שמעיד על רמת דיוק גבוהה מאוד בתקיפה.

התקיפה שמיוחסת לישראל מצטרפת לעשרות מקרים דומים מהשנה האחרונה, ונראה שחיל האוויר העלה הילוך בפעולותיו במרחב. בשל השתלבות אינטרסים בין ישראל, ארה"ב ורוסיה – שתומכות גם כן בפגיעה בנכסים האירניים בסוריה, בירושלים מזהים שחלון הזדמנויות נפתח – ולוחצים על הגז.