פיגוע דריסה סמוך לירושלים: לוחם משמר הגבול נפצע הלילה (בין רביעי לחמישי) קשה בפיגוע דריסה במחסום קלנדיה. לוחמי מג"ב ביצעו ירי לעבר הרכב של המחבל, מה שהוביל את רכבו להתנגש בקיר, ועצרו אותו. הלוחם שנפצע, צעיר כבן 20, פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק בהכרה מלאה, עם חבלות בראש ובבטן. מצבו מוגדר יציב.

כוח מג"ב שהה בזירה במסגרת פעילות לשינוע מבנים לא חוקיים באזור כיכר המושבעים בקלנדיה. המחבל, תושב קלקיליה בן 22, נהג ברכבו סמוך למקום, האיץ, דרס את הלוחם וגרם לפציעתו. הלוחמים ביצעו ירי חי לכיוון הרכב של המחבל - שנלכד לאחר שפגע בקיר. המחבל הועבר לחקירת שב"כ לאחר תחקור ראשוני ובהמשך פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם במצב קשה, עם חבלת ראש ובהכרה מלאה.

פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה (צילום: דוברות המשטרה)
מחסום קלנדיה, הלילה | צילום: דוברות המשטרה
כוחות מג"ב בזירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
כוחות מג"ב בזירת הפיגוע | צילום: דוברות המשטרה

בשעות הלילה קיים מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, הערכת מצב בסמוך לזירת הפיגוע, שבסיומה אמר למפקדים: "הפיגוע הזה מהווה תזכורת נוספת לאיומים הקיימים בכל פעילות מבצעית ובכל תא שטח שבו אנו פועלים. הדריכות המבצעית והתגובה המהירה והנחושה שלנו היא המפתח לנטרל כל איום באופן מיידי ולמנוע פגיעה בחיי אדם".

מפקד מחוז ירושלים שיבח את התנהלות הכוחות וציין: "גם במקרה הזה, התגובה המהירה והפריסה המבצעית של הלוחמים בשטח מנעה פגיעה בלוחמים נוספים והובילה לסיום מהיר של האירוע ולנטרול המחבל. עלינו להמשיך לפעול בנחישות מול כל ניסיון לפגוע בכוחותינו או בחייהם של אזרחי ישראל".

חוקרי המשטרה בזירת האירוע (צילום: דוברות המשטרה)
חוקרי המשטרה בזירת הפיגוע | צילום: דוברות המשטרה
פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה (צילום: דוברות המשטרה)
חוקרי המשטרה בזירת הפיגוע | צילום: דוברות המשטרה
פיגוע דריסה סמוך למחסום קלנדיה (צילום: דוברות המשטרה)
זירת הפיגוע במחסום קלנדיה | צילום: דוברות המשטרה

סגן מפקד משמר הגבול, תת-ניצב בריק יצחק, אמר ללוחמים: "פעלתם כפי שמצופה ממכם. מיד שזיהיתם כי מדובר בפיגוע דריסה הגבתם בצורה מקצועית ונחושה תוך חתירה למגע שהביאה בסופו של דבר לעצירת הרכב ולתפיסתו של המחבל".

חובשת בכירה במד"א יפית בן שמשון ופרמדיק מד"א אביאל דיין שטיפלו בלוחם הפצוע בזירה, סיפרו: "חברנו לכוח המשטרה במחסום, שם ראינו צעיר כבן 20 על הכביש. חבריו העניקו לו טיפול וחבשו אותו. הוא היה בהכרה מלאה וסבל מחבלות בראש ובבטן. הענקנו לו טיפול רפואי מהיר בשטח ופינינו אותו בדחיפות לבית החולים".

לפני כחודש דקר מחבל בן 17 תושב אזור חברון שלושה בחורי ישיבה צעירים בעסק ברחוב יפו שבתחנה המרכזית בירושלים. שניים מהם נפצעו בינוני והשלישי נפצע קל. שוטרות סיור של מג"ב שהבחינו במתרחש ירו ונטרלו את המחבל. הוא פונה במצב אנוש לבית החולים לאחר שנבדק על ידי חבלן המשטרה. ברשתות הפלסטיניות דווח כי המחבל הוא באסל שואמרה, בן 17 מהכפר דיר אלעסל שליד חברון.

מחקירת הפיגוע עלה כי המחבל פרסם ברשתות החברתיות תכני הזדהות עם חמאס ועם גורמי טרור שונים. בין השאר, הוא פרסם את תמונת המחבל בעת שירה בלוחם בראל חדריה ז"ל ואת תמונתו של מנהיג חמאס השייח' אחמד יאסין שחוסל ב-2004. לפי ממצאי החקירה, המחבל נכנס לתחומי ישראל יחד עם חברו לאחר שסיפר למשפחתו כי הוא נוסע לאסוף את משכורתו ממקום עבודתו.