העיתון הפלסטיני "אל-עיאן" מדווח הבוקר (ראשון) כי חמאס דורש מישראל  להעביר אליה שמונה מיליון דולרים מהמענק הקטרי עד ליום שלישי הבא, לצורך תשלום משכורות לאנשי הארגון ברצועת עזה. גורם המקורב לחמאס אמר לעיתון כי הפלגים בעזה סיכמו ביניהם שהם מעוניינים לשמר את הממשלה הנוכחית ולא להביא לזעזוע שיגרום להפלתה.

אותו גורם הוסיף כי ישראל צפויה לאשר צעדים משמעותיים ברצועת עזה בחודשים הקרובים. בין הצעדים הללו, הכנסת הכספים הקטרים כבעבר, גידול במספר אישורי המעבר מהרצועה לירדן, גידול באישורי המעבר לסטודנטים לאוניברסיטאות בגדה ולאשר איחוד משפחות לכ-19 אלף משפחות. עוד ציין הגורם המקורב לארגון הטרור כי כמה אלפי עובדים ייכנסו מרצועת עזה לעבודה בישראל.

מנהיג חמאס נפגש עם ראש המודיעין המצרי הגנרל כאמל (צילום: עבד רחים, פלאש/90 )
יחיא סינוואר נפגש עם ראש המודיעין המצרי הגנרל כאמל | צילום: עבד רחים, פלאש/90

אותו גורם ציין כי המצרים הבהירו לחמאס כי בנט לא יכול להתקדם בנתיב הזה יותר מידי, בעיקר בנושא העברת הכספים לרצועה, מחשש לפירוק ממשלתו. מעבר לכך, מצרים הסכימה להפחתת העמלות על סחורות המועברות מרפיח. בשבוע שעבר דווח על התקדמות במשא ומתן בין ישראל לחמאס בנושא הרגיעה, ורשת אל-מיאדין דיווחה על הדרישות שהציג חמאס לישראל, כפי שמסר מקור בארגון הטרור לערוץ הלבנוני.

במסגרת השיחות שהתקיימו בקהיר, נידונו חופש התנועה של אנשי הרצועה בסמוך לגבול, פעילות צה"ל בסמוך לגדר - וכן שוחחו הצדדים על עסקת שבויים אפשרית. המקור בחמאס מסר כי הסכם הרגיעה מעוגן תחת הסכם הפסקת האש של מבצע "שומר החומות", לפיו חמאס הציג לישראל דרישה שצה"ל לא ייכנס לאזורי הגבול של הרצועה. בין השאר, דורשים בחמאס לנוע בחופשיות באזור הבטוח בסמוך לגבול ודרשו הגנה לחקלאים הפלסטיניים הפועלים ליד הגדר. כמו כן, הוסכם בשיחות בקהיר לזרז את תהליך השיקום ברצועת עזה בתמורה לרגיעה.