"ישראל תקפה בסוריה": כך דווח הלילה (בין ראשון לשני) בכלי תקשורת ערביים. על פי דיווחים שונים ובהם של המרכז הסורי לזכויות אדם, כלי טיס של ישראל תקף כוחות של המשטר הסורי ובעלי ברית שלו בפאתי העיר אל-בעת' שבמחוז קוניטרה. התקיפה לכאורה בוצעה באמצעות שני טילים והיא גרמה ל"אובדן מהותי", אך לא דווח היקף הנזק ואם היו נפגעים בנפש.

פגישת בנט פוטין (צילום: קובי גדעון , לע"מ)
פגישת בנט-פוטין: סיכמו על המשך המדיניות הקיימת בין ישראל לרוסיה | צילום: קובי גדעון , לע"מ

עוד דווח כי התקיפה הלילה היא הראשונה שמגיעה לאחר קבלת "אור ירוק" מרוסיה בנושא. רה"מ נפתלי בנט והשר זאב אלקין נפגשו בסוף השבוע עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בסוצ'י ודנו בין השאר על מדיניות התקיפות הישראליות בסוריה. אחד הנושאים החשובים שסוכמו בפגישה היה המשך המדיניות הקיימת בסוריה.

קוניטרה, סוריה (צילום: רויטרס, חדשות)
קוניטרה, סוריה. ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

השר זאב אלקין סיפר כי "רמת האנטימיות של הפגישה הייתה בין החמות שהיו בעשור הזה". לדבריו, השניים שוחחו לעומק על תוכנית הגרעין האירנית ורה"מ "הציג את תפיסת עולמו בנוגע לדרכים לבלימת הגרעין האירני והתבססות אירן בסוריה".

לפני כעשרה ימים דווח בסוריה על תקיפה ישראלית באזור תדמורגורם בצבא סוריה טען אז כי התקיפה גרמה למותו של חייל ולפציעתם של שלושה נוספים. לפי סוכנות הידיעות הממלכתית במדינה, כוחות ההגנה האווירית הסורית התעמתו עם "כוחות עוינים" במחוז חומס, וכי השיגורים בוצעו מצפון סוריה.