סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה הודיעה כי ישראל תקפה הלילה (בין שני לשלישי) בעיר הנמל לטקיה. על פי הדיווחים, פיצוצים עזים נשמעו בעקבות תקיפה של חיל האוויר הישראלי באזור, ופרצה במקום שרפה. בסוריה נטען כי רוב הטילים שנורו אל הנמל יורטו: "ההגנה האווירית הגיבה על התוקפנות הישראלית ויירטה את רוב הטילים". הערכה כי כוחות רוסית ששוהים באיזור קיבלו התרעה מבעוד מועד והתפנו מהמקום.

תקיפה ישראלית בסוריה: שרפה פרצה בנמל לטקיה
תקיפה ישראלית בסוריה: שרפה פרצה בנמל לטקיה
נזק בנמל לטקיה
נזק בנמל לטקיה

מקור צבאי מסר לסוכנות הידיעות סאנא כי סביב השעה 01:23 לפנות בוקר, "ביצע 'האויב הישראלי' תוקפנות אווירית". על פי המקור, מספר טילים נורו מכיוון הים התיכון, מדרום-מערב ללטקיה, ולטענתו, ההתקפה כוונה למגרש מכולות בנמל המסחרי של לטקיה והובילה להתלקחות של כמה מהן.

 

בטלוויזיה הממלכתית במדינה דיווחו כי חמישה פיצוצים הרעידו את הנמל, בעקבות התקיפה הישראלית את המכולות, וגרמו לשרפה. מושל לטקיה אמר לסוכנות הידיעות במדינה כי צוותי הכיבוי הצליחו לכבות את השרפה, ועברו בהמשך לפעול לקירור האתר. על פי הדיווחים במדינה, הנזקים בנמל היו חומריים, ולא ידוע על נפגעים באירוע. 

נמל לטקיה לאחר התקיפה
נמל לטקיה לאחר התקיפה

זוהי התקיפה הראשונה שסוריה מייחסת לישראל זה כשבועיים. ב-24 בנובמבר טענו גורמים רשמיים בסוריה כי ישראל תקפה באזור חומס משלוח נשק שיועד לחיזבאללה וסוללות נ"מ. על פי הסורים, שני אזרחים נהרגו בתקיפה ונפצעו 6 חיילים. בתגובה על התקיפה, טילי נ"מ סורים שוגרו, ואחד מהם התפוצץ במרחק עשרות קילומטרים מחופי חיפה, ובגובה רב. מערך ההגנה האווירית של צה"ל עקב אחרי הטיל אך החליט שלא ליירטו, כי לא סיכן אזרחים. לטיל, מדגם SA-5, ישנה מערכת של השמדה עצמית בגובה רב. דובר צה"ל סירב להתייחס לפרטים.