קצין בכיר בצה"ל חשוד בביצוע עבירות מין: סא"ל דן שרוני, מפקד בית הספר לנהיגה בבה"ד 6, נעצר לפני כשבועיים בחשד לביצוע עבירות מין ופגיעה בפרטיות - כך הותר לפרסום היום (רביעי). על פי החשד, במשך מספר שנים, בבסיסים בהם שירת, תיעד הקצין בסתר חיילות ומשרתות קבע באמצעות מצלמות שהוסתרו בחפצים "תמימים" כמו מטען לטלפון נייד. סא"ל שרוני פעל לכאורה באופן זהה גם כלפי מספר אזרחיות.

סא"ל שרוני אף חשוד בכך שבדרכי מרמה העביר למכשיר הטלפון הנייד שלו תמונות אינטימיות של חיילות ששירתו תחת פיקודו. הערב הוא הובא בפני בית הדין הצבאי המיוחד בקריה, שם יתבקש המשך מעצרו לצרכי חקירה. החקירה בעניינו של הקצין מתנהלת במצ"ח – ימ"ר דרום. 

"הוא צילם אותי מתקלחת - והכל הלך ישר לטלפון שלו"

בפוסט שפרסמה באינסטגרם, סיפרה אחת החיילות ששירתה תחת פיקודו, על מה שלכאורה עולל לה ולחיילות נוספות: "סא״ל דן שרוני בחר לצלם מעל 30 בנות בסתר במשך חמש שנים. אני אחת מהן. דן היה עבורי יותר מאבא ולפני חודש הוא בחר להכניס אותי לבידוד בבסיס בחדר שלו". 

"כשנכנסתי לחדר של דן נתקלתי במספר מטענים מחוברים לשקעים - וקיבלתי הוראה מפורשת ממנו לא להוציא אף אחד מהמטענים האלו, בדיעבד התגלה שהכל היה מרושת מצלמות - מצלמה מול המיטה, מצלמה במקלחת, מצלמה בשירותים ועוד כל מיני מקומות שרק סוטי מין יכולים לחשוב עליהם", סיפרה. 

"המצלמה שידרה אותי 24/7 מתלבשת, מתקלחת, מתנגבת, ישנה ישר לטלפון של הסגן אלוף שלי, שתוך כדי מנהל איתי שיחות האם נעים לי להתקלח במקלחת שלו. זה רק הסיפור שלי. בנוסף אליי, יש עוד בנות עם סיפורים שונים של פריצה לטלפון האישי, צילומים במגורי בנות ועוד". 

החיילת קיבלה תגובות תומכות רבות לפוסט שפרסמה: "מזעזע! כל הכבוד על האומץ לשתף, תהיי חזקה אהובה, פה תמיד בשבילך גם אם אנחנו לא מכירות", כתבה אחת הבנות שכלל לא הכירו את טל ונתקלו בדברים שכתבה. "את מדהימה ומעוררת השראה, כל הכבוד ששיתפת!", כתבה מגיבה אחרת.