דיווחים בסוריה: מערכות ההגנה האווירית בעיר חומס הופעלו בעקבות תקיפת כלי טיס ישראליים. על פי הדיווחים המקומיים, נצפתה תנועה ערה של כלי טיס סמוך לחוף הים של בירות, בירת לבנון. צבא סוריה עדכן ששני חיילים נפצעו בתקיפה.

האתר שהותקף הערב הוא מפעל לייצור טילים סמוך לעיר חומס, שככל הנראה הוקם בסיוע אירני. זו אינה הפעם הראשונה שאותו מפעל, ומפעלים נוספים סמוכים הדומים לו, מותקפים מן האוויר.

 לצד הפיצוצים שנשמעו בעיר חומס, גם בעיר החוף טרטוס נשמעו פיצוצים באופן חריג. כלי התקשורת בסוריה הבהירו שמדובר בפיצוצי טילי היירוט של מערכת ההגנה האווירית בישראל. עוד נמסר כי התקיפה הישראלית כוונה נגד מטרות במחוזות המרכז והחוף של סוריה.

פרטים חדשים על התקיפה מתבררים הערב, ומדיווח של עיתון אל-חדת' הסעודי עולה כי קולות הפיצוץ בעיר טרטוס הם תוצאה של תקיפה נוספת, לצד התקיפה בחומס. על פי הדיווח, המטרה שהותקפה בעיר הנמל, שאינה רחוקה מהגבול עם לבנון, הייתה מערכת הגנה אווירית אירנית שיועדה להגיע לארגון חיזבאללה.

בתקופה האחרונה ניתן לזהות עלייה במספר התקיפות המיוחסות לישראל בסוריה, ורק בשבועיים וחצי האחרונים התבצעו 7 תקיפות כאלה. מדובר בפעילות ישראלית מואצת לדחוק את האירנים ופעילות ייצור הטילים שלהם, לצד הצבת מערכות נ"מ ומל"טים מתאבדים במדינה השכנה. 

לפני כשבוע וחצי, ביום שבת, התרחשה תקיפה חריגה סמוך לעיר הבירה דמשק בשעות צוהרי היום. הערוצים הסוריים דיווחו כי מדובר בתקיפה ישראלית נגד שיירת נשק שיועדה לארגון חיזבאללה. על פי הדיווחים, לפחות 2 חיילים סורים נפצעו בתקיפה. התקיפה הייתה חריגה לא רק בשעה, אלא גם באופן ביצועה - באמצעות טילי קרקע-קרקע.

4 ימים לאחר מכן דווח כי ישראל תקפה מטרות נוספות סמוך לבירה דמשק. על פי אותו דיווח, כלי טיס ישראליים שיגרו מספר רב של טילים מאזור רמת הגולן.