היסטוריה בחיל האוויר: רס"ן י' מונתה אמש (רביעי) לתפקיד מפקדת טייסת נווטי הקרב בבית הספר לטיסה של חיל האוויר והפכה לאישה הראשונה בתפקיד מפקדת טייסת בבית הספר לטיסה. היא התגייסה לחיל האוויר ב-2010 וסיימה את קורס טיס מספר 165 בתפקיד נווטת קרב. במהלך שירותה ביצעה רס"ן י' מספר תפקידים מבצעיים והייתה נווטת הקרב הראשונה ששירתה כסגנית מפקד טייסת קרב.

רס"ן י' עתידה לפקד על טייסת נווטי קרב בשלב המתקדם בקורס טיס בבית הספר לטיסה. מדובר צה"ל נמסר כי במסגרת תפקידה תהיה שותפה להכשרת דור צוותי האוויר הבא של החיל.

באוגוסט 2018 מינה מפקד חיל האוויר, האלוף עמיקם נורקין, את רס"ן ג' למפקדת טייסת 122 ("הנחשון") שהפכה לאישה הראשונה שמונתה לפקד על טייסת טיסה. "אני שמחה על המינוי", אמרה אז רס"ן ג'. "זו זכות גדולה לצד אחריות גדולה. העבודה האמיתית עוד לפניי. אני גאה לשרת בחיל האוויר".

עשתה היסטוריה. רס"ן ג' (צילום: דובר צהל, חדשות)
רס"ן ג', מפקדת טייסת הטיסה הראשונה | צילום: דובר צהל, חדשות

רס"ן ג', בת 34, התגייסה ב-2003 לקורס טיס מספר 151 וסיימה כטייסת במגמת תובלה. בסיום הקורס שובצה בטייסת 135 ("צופית", "חופית" ו"קוקיה"), עברה לטייסת 131 ("קרנף") ומילאה מגוון תפקידים פיקודיים בבית הספר לטיסה ובטייסת 135. בין השנים 2017-2015 שירתה כסגנית מפקד טייסת 122 ("הנחשון"), אליה חזרה כמפקדת הטייסת.

בינואר 2018 מונתה רס"ן ט' לתפקיד מפקדת טייסת תעופה, וגם היא הפכה לקצינה הראשונה בתולדות חיל האוויר שמפקדת על טייסת כזאת. רס"ן ט', טייסת תובלה בהכשרתה, סיימה את קורס הטיס לפני כשבע שנים. היא אחראית על תפעול השטח האווירי ושירותי הקרקע הניתנים למטוסים השונים בבסיס. במקביל, מינה האלוף נורקין גם את רס"ן מ', בקרית טיסה מוטסת במקצועה, לפקד על יחידת השליטה במטה המבצעי.