בפעם השנייה בתוך שעות: בעקבות השיגור אמש לעבר שדרות, צה"ל תקף הלילה (בין ראשון לשני) יעדים של חמאס ברצועת עזה. במהלך התקיפה, רקטה שוגרה לעבר יישובי העוטף ויורטה על ידי כיפת ברזל. התרעות הופעלו ביישובים כיסופים ובעין השלושה. לאחר השיגור - בצה"ל תקפו בשנית ברצועה: "רואים בחמאס כאחראי לנעשה ברצועה".

בתגובה על השיגור אמש, בצה"ל עדכנו כי מטוסי קרב תקפו 4 מוצבים צבאיים ברצועת עזה ובהם מספר מטרות, שבתוכן ממוקמים נכסים של חמאס. "בין היתר, שימשו המוצבים כמתחמי אימון מרכזיים של ארגון הטרור, מוקמו בהם מחסנים לאחסון וייצור אמצעי לחימה ואף מנהרת טרור", נכתב בהודעת צה"ל.

עוד נמסר כי "פעם נוספת בוחר חמאס לפעול בדרכי הטרור על פני שיקום הרצועה. צה"ל לא יקבל מצב בו ארגוני הטרור פועלים כנגד העורף הישראלי. צה"ל ימשיך להגיב בתקיפות כנגד פעולות הטרור משטח הרצועה ורואה בארגון חמאס כאחראי לכל הנעשה ברצועת עזה".

צה"ל תוקף יעדים של חמאס ברצועת עזה
תקיפת צה"ל ברצועת עזה

במקביל לתקיפה של צה"ל, רקטה נורתה מהרצועה לעבר עוטף עזה ויורטה על ידי כיפת ברזל. בעקבות השיגור, בצה"ל תקפו בשנית ברצועה. "מטוסי קרב תקפו הלילה בשנית מטרות חמאס בעקבות רקטה שנורתה ויורטה מוקדם יותר הלילה", נכתב בהודעת דובר צה"ל. "מטוסי קרב תקפו מוצב צבאי של ארגון הטרור חמאס בח'אן יונס. בנוסף, נתקף מקלע כבד אשר ממנו בוצע ירי לעבר ישראל במהלך תקיפות צה"ל הלילה".

בתוך כך, בערב השלישי ברציפות, רקטה שוגרה אמש משטח רצועת עזה לשטח ישראל ויורטה על ידי לוחמי ההגנה האווירית מעל העיר שדרות. זהו היום השלישי ברציפות שבו מתבצע ירי מרצועת עזה, כשגם אתמול וגם שלשום נורו רקטות בודדות לעבר העיר - שגם הן יורטו על ידי כיפת ברזל.

חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לגבר וילד שנפצעו באורח קל כשהיו בדרכם למרחב המוגן ולשלושה נפגעי חרדה. מעיריית שדרות נמסר כי בסך הכול טופלו חמישה תושבים שנחבלו קלות לאחר שנפלו בריצתם לממ"ד, בהם חבר מועצת העיר ויקטור אברמוב.

 

עוד קודם, שר החוץ וראש הממשלה החליפי יאיר לפיד הציג מתווה מקיף לשינוי המדיניות הישראלית מול רצועת עזה וחמאס. לפי המתווה שהגדיר כ"מהלך רב-שנתי של כלכלה תמורת ביטחון", יותנה שיקום התשתיות ברצועה בתמורה להתחייבות מצד חמאס לשקט ארוך טווח. בשלב השני יקודמו בניית הנמל הימי בעזה וחיבור תחבורתי עם הגדה.

תקיפת צה"ל ברצועת עזה
תקיפת צה"ל ברצועה, הלילה

בנאום שנשא לפיד בכנס המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן, הבהיר כי הכוונה אינה לנהל מו"מ מול חמאס, וכי "מבחינת ישראל הגוף המייצג של הפלסטינים הוא לא חמאס, אלא הרשות הפלסטינית". הוא הוסיף כי "קידומה של נוסחת כלכלה תמורת בטחון, ייאלץ את החמאס להסביר לתושבי עזה למה הם חיים בתנאים של עוני ומחסור".