צה"ל תקף ברצועת עזה בעקבות שיגור בלוני תבערה לישראל: בצבא אישרו כי יעדים ברצועה הותקפו הלילה (בין חמישי לשישי) בעקבות שיגור הבלונים, שהובילו לשרפות בעוטף עזה. לפי הודעת צה"ל, התקיפות כוונו לאתר לייצור אמצעי לחימה של ארגון הטרור חמאס. בהודעה נאמר: "הרכיבים שהותקפו שימשו את חמאס למחקר ולפיתוח נשק, צה"ל יגיב בתקיפות נגד נסיונות טרור מרצועת עזה".

הודעת צה"ל הגיעה לאחר דיווחים פלסטיניים על תקיפות בדרום הרצועה. בצה"ל אישרו כי "תקיפת צה"ל בוצעה הלילה בתגובה על שיגור בלוני התבערה לשטח ישראל". שיגור בלוני התבערה אתמול גרם ל-4 דלקות במועצה האזורית אשכול, שבהמשך כובו במלואן על-ידי כוחות הכיבוי וההצלה.

אתר ייצור אמצעי הלחימה של ארגון הטרור חמאס שהותקף (צילום: דובר צה"ל)
אתר ייצור אמצעי הלחימה של ארגון הטרור חמאס שהותקף | צילום: דובר צה"ל

התקיפות הלילה בוצעו לאחר כשבועיים של שקט בעוטף עזה. לפני כשבועיים, ובעקבות שיגור בלוני תבערה שהובילו לכ-20 שרפות בעוטף, צה"ל תקף מתחמים צבאיים של ארגון הטרור חמאס - ששימשו כאתרי מפגש של פעילי טרור בחטיבות חאן יונס ועזה.

עזה הפרחת בלונים
שיגור בלוני תבערה לישראל, ארכיון

על אף שיגור בלוני התבערה, בימים האחרונים וגם אתמול נמשכו שיחות המשא ומתן בין ישראל ובין גורמים בחמאס בתיווך מצרי. גורמים ישראלים אמרו אתמול כי המתווך המצרי "מאוד רציני ומחויב למשימה". במסגרת המגעים בין הצדדים, בישראל חזרו ואמרו כי התנאי לשיקום הרצועה לאחר מבצע "שומר החומות" הוא השבת הבנים.

בנוסף צוין כי במסגרת השיחות נעשים מאמצים להכנסת הכסף הקטרי לרצועה, אך בשונה ממה שנעשה בעבר, בישראל מתעקשים כי מנגנון הכנסת המזוודות עם מיליוני הדולרים יתקיים בפיקוח.