מפכ"ל המשטרה רנ"צ יעקב שבתאי נועד אמש (ראשון) עם הלוחמים שפעלו בג'נין והביאו ללכידת שני המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע, וחשף את ידיעת הזהב שהובילה למעצר. "כבר מספר ימים שאנו מחזיקים בהערכה שהמחבלים נמצאים באזור ג'נין והלילה הגיעה מהשב"כ 'ידיעת הזהב' שהובילה למקום המחבוא של המחבלים", אמר שבתאי. "נערכנו לתרחיש הקיצוני ביותר של התנגדות אלימה למעצר. פעילויות בג'נין בדרך כלל היו מלוות בירי לעבר כוחותינו - אך זה לא הרתיע אותנו מלפעול".

"היה חשוב לי להגיע לכאן, לימ"מ, ולהודות לכם בשמי ובשם אזרחי ישראל", אמר שבתאי ללוחמים. "הפעילות היא תוצאה ישירה של שיתוף פעולה שלא היה כדוגמתו בין כל ארגוני הביטחון. אני מצדיע לשב"כ על הפעילות לכל אורך הדרך - גם במקצועיות, גם בנחישות וגם ביכולות ופה בהחלט צריך להעלות את זה על נס. אני מודה גם לצה"ל עם המעטפת, הסיוע והפיקוד על המבצע ולשב"ס שהצטרפו עם כוחות לחיפושים. כל ארגון הביא את הערך המוסף שלו למערכה".

המפכ״ל קובי שבתאי נפגש הלילה עם לוחמי הימ״מ (צילום: דוברות המשטרה)
המפכ״ל שבתאי עם לוחמי הימ"מ | צילום: דוברות המשטרה

לדברי המפכ"ל, "האירוע החל עם קבלת הדיווח למוקד 100 בליל הבריחה ורגישותה של המוקדנית לצד תגובתו המהירה של סגן מפקד תחנת בית שאן, דרך פעילות המשטרה שהביאה למעצרם של ארבעת המחבלים בנצרת ובאום אל-גאנם ועד הפעילות הלילה בעומק שטחי יהודה ושומרון אותה אתם הובלתם יחד עם שותפינו במערכת הביטחון".

"ישנו קו מחבר בין כל האירועים הללו", המשיך שבתאי. "שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים שבשבועיים האחרונים בילו בשטח יותר מאשר בביתם, שוטרים ולוחמים שפעלו מתוך תחושת שליחות לאומית גם כשפעלנו באפלה ללא קצה חוט וגם כאשר התמונה הלכה והתבהרה. פעלנו שעות ארוכות וימים שלמים של חיפושים שהסתיימו הלילה בהצלחה".

המפכ"ל הודה לאזרחים שסייעו לכוחות הביטחון במצוד: "ראוי לציין את שיתוף הפעולה האזרחי שזכינו לו, שיתוף פעולה והיענות אזרחית לצד סובלנות והבנה של הציבור לכוחות הרבים שפעלו בשטח ובמחסומים הפרוסים. כל מילה טובה שנאמרה לשוטרים בשטח חיזקה אותנו ואת המטרה לשמה אנו פועלים וזה הזמן לומר על כך תודה".

"הפעילות הלילה היא אחת מתוך מאות פעילויות שאתם מבצעים במהלך השנה לסיכול טרור ומעצר מחבלים וזו הזדמנות טובה של אזרחי ישראל להיחשף לאחת מהן", אמר המפכ"ל ללוחמים. "הוכחתם שוב את יכולותיכם המקצועיות ואת נחישותכם הבלתי נגמרת. אני מתכוון לפעול לכך שהימ"מ תזכה להכרה לה היא ראויה ברמה הלאומית ואני מקווה שבקרוב נביא בשורות בנושא".

שני המחבלים האחרונים שנמלטו מכלא גלבוע נעצרו בג'נין  (צילום: משטרת ישראל)
שני המחבלים שנעצרו בג'נין | צילום: משטרת ישראל
נתפסו כל המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע (עיבוד: N12, פלאש 90)
המחבלים שנמלטו מכלא גלבוע | עיבוד: N12, פלאש 90

מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן, אמר ללוחמים: "לוחמי היחידה המיוחדת של מג"ב פועלים בגזרות הכי מסוכנות ומורכבות. הלילה פעלתם בצורה שקטה, חכמה ומקצועיות ובזכות הניסיון שלכם ידעתם לשים את היד על המחבלים הנמלטים מבלי שאף אחד ייפגע. בפעילויות שלכם אתם נותנים הלכה למעשה את הביטחון לאזרחי מדינת ישראל שהיו בשבועיים האחרונים קצת במתח - נתתם להם את הביטחון ואת הידיעה שהם יכולים לישון בשקט בלילות, יש מי ששומר עליהם".

"אני רוצה לציין גם את כוחות המעטפת של פלוגת מג"ב הפועלת בעיירה ג'נין שבזכותם יכולתם לבצע את המשימה בצורה הטובה ביותר", המשיך כהן. "שיתופי הפעולה שלנו ושילוב הזרועות יחד עם שב"כ וצה"ל הביאו להצלחה המבצעית".