ניסיון פיגוע בירושלים: לוחמי מג"ב ירו הבוקר (חמישי) בפלסטינית כבת 30, ששלפה סכין וניסתה לדקור אותם סמוך לשער השלשלת בעיר העתיקה. המחבלת, תושבת קבטיה שבאזור שכם, נפצעה אנושות מהירי וגורמי רפואה שהגיעו למקום קבעו את מותה.

בעקבות ניסיון הפיגוע עוכבו לחקירה כמה חשודים באזור העיר העתיקה שנחקר אם סייעו למחבלת או שיש להם קשר אליה. מדובר באישה כבת 30 תושבת קבטיה, נשואה ואם ל-4. היא הגיעה אתמול בערב ב-21:30 לעיר העתיקה ושכרה חדר באכסניה. לישראל היא נכנסה ללא אישור וגם בעל האכסניה עוכב למתן עדות.

ניסיון פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים
הסכין ששימשה את המפגעת בניסיון דקירת השוטרים בירושלים, הבוקר

הבוקר בשעת הבוקר המוקדמת היא נכנסה להתפלל במתחם הר הבית כשהסכין שבאמצעותה ניסתה לדקור הוסתרה בין בגדיה. בשלב מסוים היא יצאה משער השלשלת והתחילה להסתובב הלוך ושוב, דבר שעורר את חשדם של אנשי הביטחון: לוחם ולוחמת מג"ב שהיו במקום ביקשו לבדוק אותה, ותוך כדי התשאול היא שלפה לפתע את הסכין וניסתה לתקוף אותם וגם שוטר שהיה בסמוך. הלוחמים ירו בה למוות. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג'מן, קיים הערכת מצב עם הכוחות ושיבח את ערנותם של השוטרים.

בתוך כך, במהלך מעצר חשודים בכפר בורקין שבג'נין – נתקלו כוחות הביטחון בירי מטווח קצר מצד מחבל. מסתערבי משמר הגבול הגיבו לעברו בירי ונטרלו אותו, וכן נשקו נתפס. לא היו נפגעים בקרב אנשי מג"ב וחיילי צה"ל שפעלו בזירה.

בהודעת דוברות המשטרה נמסר שהירי בג'נין אירע בעיצומן של הפרות סדר, שנרשמו בזמן פעילות מבצעית של מסתערבים של מג"ב יחד עם לוחמי סיירת חרוב.