מערכת הביטחון פועלת בימים אלה בזירה חדשה ומנסה לתפוס חשבונות ביטקוין שפתח ארגון הטרור חמאס. את החשבונות פתח הארגון בניסיון לממן את פעולותיו ללא התערבות של מערכת הבנקאות הרגילה. חמאס, שספג פגיעה קשה בסבב הלחימה האחרון, מנסה בימים אלה למלא את אותם ארנקים וירטואליים במקביל למאמצי האיתור המתמשכים של גופי הביטחון הישראליים, בהם השב"כ והמטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון.  

רק בימים האחרונים חתם שר הביטחון בני גנץ על צו מנהלי שמאפשר לכוחות הביטחון לתפוס את אותם מטבעות ונכסים וירטואליים שבהם ארגון הטרור סוחר. גורמים בעזה מאשרים את הדיווח ומדגישים כי מטרת הארגון היא להרוויח כמה שיותר כסף במטרה לשקם את הזרוע הצבאית שנפגעה.

190 מיליון דולר בסכנה (צילום: רויטרס, חדשות)
ביטקוין, אילוסטרציה | צילום: רויטרס, חדשות

כאמור, מדובר במערכה חדשה בזירה פיננסית, שמקורה בניסיון של ארגוני הטרור לחמוק מהעברות כספים דרך בורסות או בנקים רשמיים ברחבי העולם. 

נזכיר שלפני כשבוע הודיעה ממשלת בנט-לפיד על סיום הזרמת מעטפות הכספים מקטר לשטח רצועת עזה, כפי שפורסם ב"אולפן שישי". כעת מסתמן כי במקום הנוהל הקיים, שבו אחת לכמה שבועות מגיעה מכונית מלאה במזוודות ובמעטפות עם כסף קטרי שעוברות ישירות לתוך הרצועה, יקודם מנגנון העברת כספים דרך קרן של האו"ם. המנגנון יאפשר למדינת ישראל לפקח על היעד שאליו יגיעו הכספים בפועל.