בפעולה מתואמת של צה"ל והמשטרה, סוכל הלילה (בין שישי לשבת) ניסיון הברחת נשקים מלבנון לשטח ישראל – כך הותר הבוקר לפרסום. יחידת הגבולות של המשטרה במחוז הצפון, יחד עם תצפיות של הצבא, הצליחו לאתר כמה חשודים שניסו להעביר 43 כלי נשק, בשווי כולל של 2,700,000 מיליון שקלים.

בהודעת דובר צה"ל נמסר שהכוחות זיהו את ההברחה באמצעים שונים, גלויים וסמויים. עוד נאמר שבמסגרת בדיקת נסיבות האירוע, נבחנת האפשרות שהמהלך התבצע בסיוע של ארגון הטרור חיזבאללה. מדובר בניסיון ההברחה הגדול ביותר שהתבצע בשנים האחרונות בגבול הצפון.

בעבר, אמצעי לחימה שהועברו משטח לבנון לתוך ישראל שימשו גם לפעילות טרור, בין השאר גם של חיזבאללה. מתחילת שנת 2021 סוכלו על ידי כוחות צה"ל והמשטרה 5 הברחות סמים ונשק משמעותיות.

בחודש פברואר נתפסו 12 ק"ג סמים במרחב, וכתוצאה מכך נעצרו כמה חשודים בתוך שטח ישראל. בתחילת אפריל נתפסו שני אקדחים ושני ק"ג סמים. כמו כן, שני אירועים גדולים יחסית התרחשו רק לפני כחודש, ביוני האחרון – כשנתפסו בסך הכל 27 אקדחים, ועוד 36 ק"ג סמים.

בתוך כך, אירוע חריג נוסף התרחש אמש בצפון, כשציוד צבאי שנשכח בשטח על ידי לוחמי צה"ל במהלך אימון נמצא בעזרת אזרח. תושב הגליל העליון איתר את הציוד, דיווח על כך למשטרה הצבאית והשיב את האמצעים לצה"ל. הדרג הפיקודי מתחקר את נסיבות האירוע, וכן נפתחה חקירת מצ"ח בנושא.