גבר בשנות ה-50 לחייו נפצע הערב (שני) קשה מדקירת סכין בפלג גופו העליון ברחוב חיים גרינברג בפתח תקווה. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח ופינו אותו לבית החולים בילינסון בעיר, כשהוא סובל מפציעה חודרת ומצבו מוגדר לא יציב. לאחר מספר שעות עידכנו מבית החולים כי נשקפת סכנה לחייו. הדוקר נמלט והמשטרה מבצעת מרדף אחריו בניסיון לתפוס אותו ולברר את נסיבות האירוע. השב"כ מעורב בחקירה וכל הכיוונים נבדקים בהם הלאומני. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. 

לפי הפרטים שבידי המשטרה, סמוך לשעה 18:00 ישב הגבר שנדקר על ספסל בסמוך לתחנת האוטובוס שבאזור התעשייה סגולה. לאחר מכן, אדם שבשלב זה זהותו אינה ידועה דוקר אותו בפלג גופו העליון. לאחר הדקירה, הפצוע צעד כמה מטרים עד שהגיע לתחנת האוטובוס, שם התמוטט. לפני כן, הספיק להגיד לאדם שהיה בקרבתו להזעיק אמבולנס.

אותו אדם הזעיק אמבולנס ולאחר מכן עלה לאוטובוס ונסע. מאוחר יותר סיפר שלא ראה את הדקירה, אך ראה אדם צעיר לידו ממשיך לצעוד ולא מזעיק עזרה. בלשי המשטרה יגבו ממנו עדות נוספת. גם חוקרי השב"כ הגיעו לזירה ואספו ממצאים כגון תיעודים ממצלמות האבטחה - אולם עדיין לא נמצא קצה חוט לחקירה.

זירת האירוע פתח תקווה (צילום: החדשות 12)
תחנת האוטובוס שבה התמוטט הקורבן | צילום: החדשות 12

דב רוזן, חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א שהגיע ראשון למקום סיפר: "ראינו בתחנת האוטובוס גבר בשנות ה-50 לחייו פצוע מדקירה. ברגעים הראשונים הוא היה בהכרה מלאה ותקשרנו איתו. הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים ומתן סיוע נשימתי בחמצן, ויחד עם הפרמדיקים של ניידת הטיפול הנמרץ המשכנו בטיפול הרפואי ופינינו אותו לבית החולים". 

בבית החולים בילינסון מטפלים בפצוע הדקירה, וישנה סכנה ממשית לחייו. מבילינסון נמסר כי "פצוע הדקירה מונשם ומורדם, והוא מוכנס בשעה זו לחדר הניתוח עם פציעה קשה בבית החזה".

זירת האירוע פתח תקווה (צילום: noon)
כוחות הצלה ושיטור בזירת הדקירה באזור התעשייה סגולה, הערב | צילום: noon

פרמדיק מד"א יורם שאלתיאל סיפר כי "הפצוע שכב על המדרכה בתחנת האוטובוס כשהוא בהכרה מעורפלת וסובל מפציעה חודרת ומדממת". הוא הוסיף: "הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים והנשמה, הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ ופינינו אותו במצב קשה ולא יציב לבית החולים".