ימים לאחר מחדל בריחת ששת האסירים הביטחוניים מכלא גלבוע, שלחה נציבת שב"ס קטי פרי מכתב לאנשי שירות בתי הסוהר ובו הבהירה כי היא לא מתכוונת להתפטר: "אני כאן כדי להמשיך ולהוביל אתכם". במקביל, הודיעו בשב"ס הבוקר (חמישי) כי בין הפעולות שיבצעו בעקבות בריחת האסירים: מעגלי האבטחה יעובו ויתוגברו הסוהרים באגפים השונים.

הצעדים המיידים שינקטו בשירות בתי הסוהר בעקבות בריחת האסירים:

  • עיבוי מעגלי האבטחה
  • מבצע חיפושים תוך פינוי אגפים ותאים
  • תגבור סוהרים באגפים השונים
  • שבירת שגרת האסירים ונעילת תאי האסירים הביטחוניים במהלך היום כולו
  • פיזור מוקדי הכוח של האסירים באמצעות הפרדת אסירי הג'יהאד האסלאמי: עד כה פוזרו כ-300 אסירי גיהאד מתוך כ-400 כך שאין יותר מאסיר ג'יהאד אחד בתא

"אני מודעת לתחושות ולרגשות הקשים המלווים כל אחד ואחת מכם, ולהתמודדות עם מעגלים חברתיים ומשפחתיים בשגרת יומכם", כתבה רב גונדר קטי פרי לאנשי הסגל, "כסוהרים, עלינו לנהוג בממלכתיות, בשיקול דעת ובאיפוק, לדעת להכיל ביטויי אכזבה וביקורת, ולהימנע מתגובות קיצוניות. חשוב שתדעו, כי מרגע האירוע, הארגון מנהל שגרת חירום רצופה, הכוללת חיתוכי מצב וקבלת החלטות בקבועי זמן מיידים למענה למגוון התרחישים באופן מושכל, נחוש ומקצועי".

"אנו עובדים במערכת ביטחונית, שטומנת בחובה סיכונים מעין אלה. משבר בארגון חזק כמו שירות בתי הסוהר גורם לו להשתפר ולנוע קדימה", הוסיפה פרי, "שב"ס ארגון המתמודד עם בני אדם מהמסוכנים שיש בעולם, ומעשיהם בעבר העידו על כך, אשר העיקרון המנחה את יומם הוא שאין להם מה להפסיד. נמשיך לייצג נאמנה את הדרך שלנו, ולעשות הכל על מנת למלא את יעודנו בנחישות, במקצועיות ואחריות. נהיה גאים במה שטוב, ונשפר את הנדרש. אני כאן כדי להמשיך ולהוביל אתכם, וביחד לשרת את מדינת ישראל ואזרחיה".

למכתב המלא של נציבת שב"ס קטי פרי

שירות בתי הסוהר גלבוע (צילום: פלאש 90, פלאש/90 )
שירות בתי הסוהר גלבוע | צילום: פלאש 90, פלאש/90

במקביל, מדווחים הפלסטינים: הצלב האדום הודיע שביקורי המשפחות אסורים עד לסוף חודש ספטמבר. גם הבוקר פרושים עשרות מחסומים באזור הצפון, בין השאר של משטרת התנועה ומחוז הצפון. כוחות משטרה גלויים וסמויים ממשיכים לסרוק את השטח באזור העמק, נמשכת עבודת הגששים מטעם הצבא, מז"לטים הוצבו באוויר וצוות חקירה מיוחד ממשיך לפעול כל העת. כמו כן, כוחות היחידה המרכזית של המחוז הצפוני עוברים מבית לבית ובודקים כל דבר שיכול לעזור בחקירה. לאחר כפר נאעורה שבו תושאלו התושבים במהלך החג, החיפושים מתמקדים כעת יותר צפונה.

הבריחה מכלא גלבוע - סיקור שוטף ב-N12: