בתגובה על הירי - צה"ל חידש את התקיפות בגבול לבנון: שלוש רקטות נורו בצוהריים (רביעי) מלבנון לישראל, שתיים מהן נפלו בישראל בשטחים פתוחים, אחת בסמוך לבית העלמין בקריית שמונה, שם היא גרמה לשרפה. אין נפגעים בגוף. אזעקות נשמעו גם בתל חי ובכפר גלעדי, שבהם שמעו התושבים הדי פיצוצים, אך הם נובעים ככל הנראה מירי שהשיב צה"ל לכיוון דרום לבנון. דובר צה"ל הדגיש כי בשלב זה אין הנחיות מיוחדות לעורף ביישובים הסמוכים לגבול לבנון ויש להמשיך בשגרה. ההערכה במערכת הביטחון היא שפלגים פלסטיניים עומדים מאחורי הירי.

בשעה 14:43 צה"ל תקף בגבול לבנון בפעם השלישית בתוך שעתיים. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי "כוחות ארטילריים של צה"ל תקפו כעת פעם נוספת בתגובה לירי הרקטות לשטח ישראל".

בשעה 14:17 נמסר מדובר צה"ל כי "כוחות ארטילריים של צה"ל תוקפים כעת לאורך כל גבול לבנון בתגובה על ירי הרקטות לשטח ישראל מוקדם יותר היום". שר בני גנץ קיים הערכת מצב בעקבות הירי, בהשתתפות הרמטכ"ל כוכבי, ראש האגף המדיני ביטחוני, ראש אגף מבצעים וראש אמ"ן הימן - ובמסגרתה הנחה להעביר מסר חריף ליוניפי"ל בעקבות הירי.

נפילה בצפון
נפילה בצפון

במוקד החירום של מגן דוד אדום עדכנו כי לא התקבלו אף קריאות על נפגעים בגוף, אך העניקו טיפול לארבעה נפגעי חרדה. ראש עיריית קריית שמונה אביחי שטרן הודיע על פתיחת המקלטים והמרחבים המוגנים בעיר. שטרן הבהיר כי יש להמשיך בשגרה וציין כי ההחלטה לפתוח מקלטים התקבלה ליתר ביטחון: "לא רוצים שזה יתפוס אף אחד כשהמרחב המוגן שלו סגור".

באחד התיעודים ממוקד נפילת הרקטה נראית שרפה שפרצה במקום. בתיעודים נוספים נשמעים הדי פיצוצים. במקביל, התעדכנו ראש הממשלה נפתלי בנט ושר הביטחון בני גנץ באירועים בעת שהיו במשכן הכנסת.

נפילה בצפון
אזור נפילת הרקטה בצפון

"בהמשך לדיווח על הפעלת התרעה, זוהו שלושה שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל. מתוכם שיגור אחד כושל שנפל בשטח לבנון ושני שיגורים שנפלו בשטח הארץ. בתגובה, כוחות ארטילריים של צה"ל תוקפים בשטח לבנון", כך נמסר בשעה 12:41 בהודעת דובר צה"ל.

מיונופי"ל, הכוח הצבאי של האו"ם המוצב בדרום לבנון, נמסר כי: "קוראים לצדדים להפגין איפוק מקסימלי ולהימנע מהסלמה נוספת. אנחנו ממשיכים להיות מעורבים באופן מלא עם הצדדים ואנו עובדים עם צבא לבנון להבטחת מעקב מיידי בשטח וחיזוק האבטחה לאורך הקו הכחול. יוניפי"ל קוראת להשיב את היציבות באופן מיידי כדי שתוכל להתחיל בחקירת התקרית".

ישראל העבירה ללבנון מסר תקיף דך יוניפי"ל, והבהירה כי לא תבליג על ירי לשטחה: "ממשלת לבנון נושאת באחריות מלאה לכל ירי משטחה לעבר שטח מדינת ישראל. ישראל לא תקבל ירי משטח לבנון מכל סוג שהוא ומכל סיבה שהיא".