כלי טיס בלתי מזוהה תקף בסיס של המיליציות האירניות במחוז דיר א-זור בסוריה, סמוך לגבול עירק - כך מסרו הלילה (בין שני לשלישי) תושבים וגורמים צבאיים לסוכנות הידיעות רויטרס. על פי הדיווח, מדובר באזור שבו הרחיבה טהרן את נוכחותה הצבאית בשנה האחרונה. בשלב הזה, לא ידוע על נפגעים או נזק מהתקיפה.

על פי הגורמים הצבאיים, התקיפות בוצעו מדרום לעייריה מיאדין, שהפכה לבסיס מרכזי לכמה מהמיליציות האירניות. הם הוסיפו כי המילציות שולטות כרגע בעיירה כחלק מהנוכחות ההולכת וגדלה שלהם ברחבי מחזור דיר א-זור.

תושבים במקום מסרו כי לוחמי מיליציה, שנתמכים על ידי אירן, סיירו ברחובות בכוננות מוגברת ואמבולנסים נראו ממהרים לפאתי המדבר של העיר לאחר שנשמעו כמה פיצוצים.

בשלב הזה, התקשורת הממלכתית הסורית לא דיווחה על תקיפה. בעבר הסורים הכחישו כי אלפי לוחמי מיליציה הנתמכים על ידי אירן פרוסים בחלקים נרחבים במדינה.

בתחילת החודש, כלי תקשורת בסוריה דיווחו על תקיפה ישראלית באזור דמשק. הדיווחים הסוריים טענו כי מערכות ההגנה האווירית במדינה הופעלו בעקבות חדירה של "טילים עוינים", והתקיפה יוחסה לישראל. פיצוץ עז נשמע באזורים נרחבים בגוש דן, לאחר שטיל שנורה מסוריה חצה את שמי ישראל והתפוצץ מעל הים.