פרסום ראשון: שר החוץ יאיר לפיד נפגש עם מלך ירדן עבדאללה בחודש שעבר, כפי שדיווחנו הערב (שבת) ב"חדשות סוף השבוע". בתוך כך, ראש הממשלה נפתלי בנט ימריא הלילה לניו יורק, לקראת נאומו בעצרת האו"ם ביום שני - שם יישא דברים לראשונה. בנאומו הוא צפוי להתייחס בהרחבה לאיום האירני ובמסגרת הביקור, הוא יוועד בפעם הראשונה עם שר המדינה של איחוד האמירויות ועם שר החוץ של בחריין. 

בהמשך לביקור של ראש הממשלה בנט ושל שר הביטחון גנץ, לפיד נועד עם המלך עבדאללה בארמונו שבבירה עומאן באוגוסט. השניים שוחחו על המתיחות בירושלים סביב הר הבית ועל הצורך לחזק את היחסים בין שתי המדינות. הממשל האמריקני עודכן על הביקור שנשמר בסוד ובמשרד החוץ סרבו להגיב על הידיעה.

נפתלי בנט נפגש בחשאי עם עבדאללה מלך ירדן‎ (עיבוד: פלאש/90 )
ראש הממשלה בנט ומלך ירדן עבדאללה | עיבוד: פלאש/90

הפגישה של בנט עם עבדאללה בחודש יולי, שבה השתתפו ככל הנראה גם גורמים ביטחוניים, הוגדרה כטובה מאוד. השניים סיכמו על פתיחה של "דף חדש", שישקם את היחסים העכורים בין המדינות. בין היתר, בנט הסכים לאשר את העסקה למכירת אספקת המים נוספת לירדנים. גורם ביטחוני בכיר אמר ל-N12 שחשיפת הפגישה הביכה את עבדאללה ותפגע ביחסים בין המדינות.

זה מה שצפוי בביקור של ראש הממשלה

בנט צפוי לנחות בניו יורק בשעה 05:20, שעון ארה"ב ולהיפגש מאוחר יותר עם השרים במלון ריג'נסי. ביום שני ינאם ראש הממשלה בפני העצרת הכללית של האו"ם בשעה 16:00 שעון ישראל ולאחר מכן, צפוי להיפגש עם מזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש בלשכתו. עוד הוא ינאם בפני הפדרציות היהודיות של צפון אמריקה וראשי ארגונים נוספים ויקיים פגישה עם שגרירת ארה"ב לאו"ם לינדה תומאס-גרינפילד. ביום רביעי ימריא בנט בחזרה לישראל וצפוי לנחות בארץ בשעה 19:30. 

דוברו של בנט: בלי עזרים ובריסטולים, נתניהו: האובססיה שלו עולה ביוקר 

דוברו של ראש הממשלה מתן סידי אמר לקראת הנאום של בנט בעצרת האו"ם כי הוא "יהיה שונה בסגנונו מנאומי נתניהו - לא יהיו עזרים, בריסטולים, ציורים וכיוצא באלו". עוד הוא בחר לציין כי "ליבת הנאום תהיה הגנה על מדינת ישראל מול אלה בעולם ששופטים אותה באופן לא הוגן, כולל המוסדות הבין-לאומיים והאו"ם. יהיה גם פרק שיוקדש לאירן, אבל המסר הוא לא אזהרות והתרעות אלא אמירה פשוטה - נעשה את מה שצריך".

ראש האופוזיציה בנימין נתניהו תקף אותו בטוויטר: "האובססיה של בנט להיבדל מנתניהו בכל דרך עולה למדינת ישראל ביוקר במאבק בקורונה, במאבק בגרעין האירני ובמאבק המדיני מול הפלסטינים".