שר הביטחון בני גנץ נאם הבוקר (ראשון) בכנס המכון למדיניות נגד טרור באוניברסיטת רייכמן בהרצליה והתייחס לאיום האירני, להסכם הגרעין - וגם להתפתחויות האחרונות בישראל. "אני מברך את כל הכוחות בשטח שמשתתפים במבצע לכידת המחבלים שברחו מהכלא, הפועלים מסביב לשעון ומביאים תוצאות", אמר.

"נמשיך ונרדוף את שני המחבלים הנוספים בכל האמצעים ובשילוב כוחות", הדגיש השר גנץ ותיאר כי "אנו מוכנים בכלל הזירות. אין לישראל כוונה לפגוע בתושבים הפלסטינים באיו"ש או ברצועת עזה ובמהלכים שאנו מקדמים לטובת פיתוח הכלכלה. אם ארגוני הטרור ינסו לנצל את המצב, ולפעול על גבם של רוב הפלסטינים שרוצים בהמשך מגמת הפיתוח הכלכלי והיציבות - הם יהיו הראשונים שנגבה מהם מחיר".

גנץ קורא לעולם: "הגיעה השעה לפעולות"

בנאומו התייחס השר גנץ גם לאיום אירני ואמר כי "אירן יצרה 'טרור שליחים' שבחסותו הוקמו 'צבאות טרור' מאורגנים, שמסייעים לה בהגשמת מטרותיה הכלכליות, המדיניות והצבאיות. אחד הכלים המשמעותיים שפיתחה אירן בכדי לסייע לאותם 'שליחים', הוא מערך הכטב"מים שיכולים לחצות אלפי קילומטרים ומאות מהם פרוסים בתימן, עירק, סוריה, ולבנון. גם ברצועת עזה, מנסה איראן להעביר ידע שיאפשר ייצור של כטב"מים".

גנץ חשף כי "בבסיס כאשאן שנמצא צפונית לעיר אספהאן בשדה התעופה, מתבצעות הכשרות לפעילי טרור מתימן, עירק, סוריה ולבנון בהטסת כטב"מים מתוצרת אירן. הבסיס הוא אבן הראשה של מערך ייצוא הטרור האווירי האיראני באזור".

על תוכנית הגרעין האירנית והסכם הגרעין אמר כי "אירן לא מכבדת את ההסכמים שעליהם חתמה, ואין סיבה להאמין שתכבד הסכמים שעליהם תחתום בעתיד. הגיעה השעה לפעולות. אני קורא למדינות שעדיין חברות בהסכם הגרעין, להטיל את הסנקציות הקבועות בהסכם. זה הזמן לבצע 'סנאפבק'. המאמץ מול אירן וגם מול אפגניסטן ומדינות נוספות, אינו עניין מזרח תיכוני או מערבי בלבד. 'שליחים' יכולים לקום בכל מקום בעולם. זו העת שכל המעצמות ובהן גם רוסיה וסין יירתמו למאבק לשמירה על היציבות העולמית".