משרד המודיעין האירני הודיע היום (שלישי) על מעצר רשת סוכנים של המוסד במערב המדינה. בהודעה נטען כי הסוכנים הבריחו כלי נשק תחמושת מעבר לגבול ותכננו להשתמש בה במסגרת המהומות בערי אירן וכן לביצוע פעולות חבלה – כך דיווחה סוכנות הידיעות האירנית הרשמית. נציין כי גם בגלי מחאה קודמים טענה אירן כי עצרה סוכנים זרים שהסיתו את הציבור למחאה נגד השלטון.

על פי הדיווח של סוכנות הידיעות, מנהל המחלקה לריגול נגדי במודיעין האירני הודיע כי רשת סוכנים של המשטר הציוני נעצרו יחד עם משלוח כבד של כלי נשק ותחמושת לאחר שעברו בנקודת הגבול במערב המדינה.

כוחות משמרות המהפכה (צילום: AP, חדשות)
משמרות המהפכה | צילום: AP, חדשות

עוד נאמר כי סוכני המוסד התכוונו להשתמש בתחמושת במהלך המהומות ברחובות, לבצע פעולות טרור ופעולות חברה באזורים שונים ברחבי המדינה בזמן הבחירות. לדברי מנהל המחלקה לריגול נגדי, "הגיע הזמן לעצור את פעולות הטרור החבלניות האלו ורשת הטרוריסטים של המוסד באזור נפגעה קשות".

על פי המודיעין האירני, כלי הנשק שהסוכנים ניסו להבריח כללה אקדחים, רימונים, רובי וינצ'סטר, רובי סער ותחמושת. עוד נטען כי במהלך המהומות באירן נעשה שימוש בכלי נשק דומים.

"במקביל לכך שמשרד המודיעין מודה לציבור על ערנותו, בייחוד לאלו שגרים באזורים המערביים מול אויבי אירן האסלאמית, המשרד קורא לכל הציבור לשים לב להצעות חשודות שהם מקבלים – במיוחד באמצעות האינטרנט", אמר מנהל המחלקה לריגול נגדי.