ראש הממשלה נפתלי בנט יצא ביום שלישי שעבר בחשאי לירדן, שם נפגש עם המלך עבדאללה בארמונו שבבירה עמאן. מאחר שעבדאללה החרים בשנים האחרונות את נתניהו, זו הפגישה הראשונה בין ראש ממשלה ישראלי למלך הירדני מזה חמש שנים. דבר הפגישה פורסם לראשונה באתר "וואלה" על ידי ברק רביד. 

הפגישה, שבה השתתפו ככל הנראה גם גורמים ביטחוניים, הוגדרה כטובה מאוד. השניים סיכמו על פתיחה של "דף חדש", שישקם את היחסים העכורים בין המדינות. בין היתר, בנט הסכים לאשר את העסקה למכירת אספקת המים נוספת לירדנים. גורם ביטחוני בכיר אמר ל-N12 שחשיפת הפגישה מביכה את עבדאללה ותפגע ביחסים בין המדינות.

המלך עבדאללה (צילום: רויטרס)
עבדאללה מלך ירדן | צילום: רויטרס

מוקדם יותר היום שר החוץ יאיר לפיד נפגש עם עמיתו הירדני, סגן ראש הממשלה ושר החוץ איימן ספאדי, והשניים סיכמו על שיתופי פעולה בנושאי סחר ומים. שני הצדדים הסכימו להגדיל את פוטנציאל הייצוא של ירדן לגדה המערבית לסכום של כ-700 מיליון דולר מכ-160 מיליון דולר בשנה.

בנושא המים, סיכמו השרים כי ישראל תמכור לירדן 50 מיליון קוב מים נוספים בשנה זו, ההסכמה הגיעה בהמשך להחלטת ראש הממשלה בנט כי מדינת ישראל תמכור לירדן עד 50 מיליון קוב בשנת המים הנוכחית

לפיד אמר לאחר הפגישה כי "ממלכת ירדן היא שכנה ושותפה חשובה למדינת ישרא. משרד החוץ ימשיך לקיים שיח שוטף על מנת לשמר ולחזק את היחסים, נרחיב את שיתופי הפעולה הכלכליים לטובת שתי המדינות".