"עשרות טילים נורו לעבר מטוסי חיל האוויר": פרטים חדשים מתגלים היום (שישי), לאחר התקיפה אתמול בסוריה, המיוחסת על פי מקורות זרים לישראל. במסגרת התקיפה, שהתרחשה באזור הבירה הסורית דמשק, נורו ככל הנראה טילי קרקע-אוויר רבים לכיוון כלי הטיס. בתוך כך, אחד מהטילים התפוצץ מעל הים התיכון וחלקיו פגעו באזור המרכז.

בעקבות התקיפה, שהתבצעה הלילה סמוך לשעה 02:00, ירתה מערכת ההגנה האווירית של צבא סוריה 20 טילי נ"מ (נגד מטוסים). כל הטילים שנורו לכיוון כלי הטיס החטיאו את מטרתם, והתפוצצו במרחק של כמה קילומטרים מעל הים התיכון.

אחד הטילים שנורה לכיוון המטוסים הוסט ככל הנראה על גבי הרוח לכיוון דרום, והתפוצץ באוויר גם כן. לאחר הפיצוץ, התפזרו כמה מחלקיו מעל שטח ישראל, ונחתו ביישוב באזור המרכז. הטיל שנורה היה במעקב של מערכת ההגנה האווירית בישראל כל העת, ומשהובן שהוא לא מסכן אזור מיושב הוחלט שלא ליירט אותו ולא להפעיל אזעקה.

התקיפה המיוחסת לישראל כוונה ככל הנראה למפעל המתמחה בהרכבת נשק מתקדם. על פי ההערכות, מדובר במפעל נשק הקשור לפרויקט דיוק הטילים של ארגון חיזבאללה. בתגובה לשיגור טילי הנ"מ שרסיסי אחד מהם נחתו בישראל, תקף חיל האוויר את הסוללה ששיגרה אותם והשמיד אותה.

בסוכנות הידיעות הסורית התייחסו לאירועים וציטטו גורם צבאי סורי שאמר: "האויב הישראלי ביצע תוקפנות אווירית מכיוון דרום-מזרח לביירות, וכיוון את תקיפותיו לכמה נקודות בקרבת העיר דמשק. ההגנה האווירית שלנו התעמתה עם הטילים של התוקף והפילה את רובם - לא היו נפגעים בנפש".

לפני כשבועיים פרסמה סוכנות הידיעות הסורית כי צה"ל תקף בחומס ובדמשק. סוכנות הידיעות דיווחה כי ארבעה אזרחים סורים נהרגו בתקיפה. בנוסף, דווח על תקיפה נוספת של צה"ל לעבר מוצב צבאי ליד הכפר חדר לפני כשלושה שבועות.