אביו של החייל שתועד ביום שבת לאחר שלא איפשר לחה"כ טיבי לעבור בחברון - הגיש נגדו תלונה במשטרה. לדברי האב, חבר הכנסת מהרשימה המשותפת "נתן מכה בחוזקה בידיו של בני והחל לצעוק עליו ולומר לבן שלי חצוף".

אחמד טיבי במהומות בעיר העתיקה בירושלים (צילום: ‏אוליבייה  פיטוסי, פלאש/90 )
ח"כ אחמד טיבי בעיר העתיקה בירושלים | צילום: ‏אוליבייה פיטוסי, פלאש/90

ד"ר אחמד טיבי הגיע בסוף השבוע למערת המכפלה, ובדרכו לשכונת אברהם אבינו נתקל במחסום צבאי. בתיעוד מהתקרית נראים לוחמי גולני שהוצבו מונעים את מעבר החה"כ, והוא בתגובה צעק על אחד מהם וטען שאחד החיילים הרים עליו את היד. ניתן לראות לוחם מג"ב שחוצץ בין השניים - ובמקביל נשמע טיבי מטיח בא': "עוף, עוף, עוף!".

אביו של א', לוחם בגדוד 13, הגיש תלונה בשם בנו בתחנת המשטרה בחברון מאחר שלדבריו הוא עסוק במשימה שלו בחברון. ‎"אני מבקש להתלונן כנגד ח"כ טיבי על זה שהוא תקף את הבן שלי", כתב האב בתלונתו. "‎בנוסף ח"כ טיבי החל לצעוק על הבן שלי ולקרוא לו חצוף ובכך הוא פגע והעליב עובד ציבור - חייל שמשרת בצבא הגנה ישראל הצבא של כולנו".

האב הוסיף בתלונתו כי ‎"ח"כ טיבי היה מלווה בהרבה ערבים, חלקם לפי מה ששמעתי מחבלים שביצעו פיגועים קשים בעבר. אם ח"כ טיבי היה מצליח במזימתו לעבור במקום ללא אישור עם החבורה שלו זה היה מסכן באופן מיידי את התושבים במקום". עוד טען האב כי "יותר חמור שזה נעשה לעיני אנשים ומצלמות".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חננו המסייע למשפחת החייל פנה במכתב לתחנת חברון בעקבות האירוע: "אין ספק שהחשוד ניסה להפריע למרשי לבצע את משימתו על ידי כניסה בכוח לאזור. החשוד תקף באופן חמור ובוטה את החייל ואף השפילו והעליבו בפרהסיה. החשוד אומנם הינו חבר כנסת אך פעולתו הינה עבירה פלילית מבהקת תוך ניסיון אף ‏לפגיעה בביטחון האזור". 

אתמול מסרו גורמים בגדוד 13 כי "גורמים בגדוד 13 של החטיבה החומה מסרו: "מרגישים גאווה גדולה על ההתנהגות של הלוחם א'. עמד בלי להתבלבל, נהג בו בדיוק כמו שהיה צריך. כל הכבוד לו. זו הייתה ההנחיה והוא נהג בטיבי באיפוק מול המצלמות. ככה צריך להתנהג לוחם בגולני. חבל מאוד שככה מתנהג ח"כ לחיילי צה"ל".