אותרו המטענים שהמחבלים התכוונו להשתמש בהם לפיגוע בבירה: יממה לאחר ליל המעצרים הגדול שביצעו כוחות הביטחון נגד תשתית הטרור של חמאס שנחשפה בשטחי יהודה ושומרון, גם הלילה (שני) נמשכה הפעילות האינטנסיבית להשלמת המשימה. הערב פרסמנו במהדורה המרכזית כי בפעילות משולבת חשפו כוחות צה"ל ושב"כ חומרי נפץ ומטענים רבים שהיו אמורים לשמש את המחבלים, שחלקם חוסלו וחלקם נעצרו, בכוונתם לבצע פיגוע בירושלים בימים הקרובים.

כוחות ביטחון מיוחדים חזרו הלילה לכפר בידו, סמוך לרמאללה, שם הרג אתמול הימ"מ 3 מחבלים, ובמהלך הפעילות שם התגלו מטעני חבלה רבים. גם לאחר תפיסת המטענים, המרדף והחקירה אחר כל גורמי רשת הטרור הזו של חמאס בגדה לא הסתיימה - ועודנה נמשכת. 

עוד נודע הערב כי המחבל שנפצע בכפר ברוקין ליד ג'נין, באותה היתקלות שבה נפצעו קשה קצין ולוחם צה"ל, הוא המהנדס של אותה רשת טרור. הוא האיש שתכנן את המטענים ובעצם את כל כלי הנשק ואמצעי הלחימה שיועדו לשמש את המחבלים לבצע את סדרת הפיגועים שתכננו.

נשק שנתפס בבית מחבל (צילום: דובר צה"ל )
נשק שעל פי צה"ל נתפס בבית מחבל בכפר בורקין | צילום: דובר צה"ל

לצד ההצלחה המבצעית הגדולה של הימים האחרונים, גם בשב"כ וגם בצה"ל אומרים שעדיין לא נתפסו כל גורמי הטרור ברשת הזו של חמאס, ויש כאלה שעדיין נמלטים מידיה של מערכת הביטחון. בשל כך, בימים הקרובים תתרחש פעילות נוספת בגזרה, בין היתר מכיוון שלמעלה מ-20 המחבלים שכבר נתפסו נחקרים בימים אלה ומוסרים את המידע שברשותם, מה שצפוי להוציא לפועל מבצעים ומעצרים נוספים.

במערכת הביטחון מקווים כי בעוד כשבוע אפשר יהיה לומר שכל תשתית הטרור שהקים חמאס בגדה בשבועות והחודשים האחרונים נמצאת בידי מערכת הביטחון והאירוע יהיה מאחורינו. לצד זאת, יש פעילות ענפה במטרה לבדוק גם מה קורה אצל פעילים בארגוני טרור נוספים. התפיסה הרווחת היא שאולי יהיה מי שינסה לבצע פיגועי נקם או תגובה אלימה דומה – ולכך נערכים גם בפיקוד הדרום וגם בפיקוד המרכז.