הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי התייחס היום (ראשון) לפציעתם של קצין ולוחם היחידה המיוחדת דובדבן, שנפצעו הלילה באורח קשה בפעילות מבצעית בכפר בורקין - מערבית לג'נין. הרמטכ"ל כוכבי הדגיש כי "יש מה לתחקר וללמוד כמו בכל פעילות מבצעית". עוד הוא ציין: "הלילה סיכלנו כוחותינו ניסיונות פיגוע בישראל". מדובר צה"ל נמסר שנבדקת גם האפשרות כי נפגעו מאש כוחותינו במהלך הלחימה.

"קודם כל יש כאן הישג משמעותי - לילה עם סדרת סיכולים חשובה ביותר שמנעה להבנתנו פיגועים משמעותיים", הסביר הרמטכ"ל: "אלו פיגועים שיכלו לצאת לירושלים, לנתניה, לתל אביב, לעפולה ולכל מקום אחר. זה הישג מודיעיני מבצעי וזה שיתוף פעולה יוצא מן הכלל של צה"ל, שב"כ, ימ"מ - יישר כוח לכולם".

עוד הוא אמר במהלך הערכת מצב שקיים כי "צריך לזכור ולהזכיר לכולנו שהסיכולים האלה מתבצעים עשרות פעמים מדי שבוע. זה מה שמייצר למדינת ישראל הגנה אבטחה וביטחון באזור יהודה ושומרון וזה לא רק באזור הזה". רב-אלוף כוכבי הבהיר כי כמו בכל פעילות מבצעית, גם הפעם חשוב לתחקר וללמוד. "דבר אחד ברור", קבע: "יש פה חתירה למגע ויש פה תוצאה מבצעית של פגיעה שסיכלה בצורה מאוד רצינית את הרשת הזו שפעלה בכל מרחב מנשה ובנימין. הלוחמים באירוע פעלו במקצועיות ובאומץ רב".

בהמשך הרמטכ"ל שלח איחולי החלמה ללוחמים לפצועים בהיתקלות הלילה והדגיש כי "כוחותינו ימשיכו בכל זירה וגזרה במטרה להבטיח הגנה לאזרחי מדינת ישראל". את דבריו אמר ראש המטה הכללי במהלך ביקורו בחטיבה המרחבית מנשה לצורך הערכת מצב. בדיון נכחו בין היתר מפקד פיקוד המרכז האלוף יהודה פוקס, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף יניב אלאלוף ומפקד החטיבה המרחבית "מנשה", אלוף-משנה אריק מויאל.

בדובר צה"ל אישרו כי במהלך האירוע שהתחרש הלילה כוחותינו ביצעו מעצר וסיכול מבוקשים, ופעלו נגד תשתית צבאית של החמאס ביהודה ושומרון. עוד נמסר כי במהלך הפשיטות הליליות נהרגו לפחות 5 מחבלים ונתפסו נשקים ואמצעי לחימה רבים. 

חילופי אש בג'נין
תיעוד מהפעילות המבצעית: חילופי אש בג'נין

במהלך אחד המעצרים בכפר בורקין, התפתח קרב יריות מטווח קצר בין המבוקשים ללוחמי יחידת דובדבן. במהלך האירוע נפצעו כאמור קצין ולוחם ביחידה. לצד זאת, המחבל נעצר ונתפסו בזירה כמה אמצעי לחימה ששימשו את המבוקשים. כוחות הרפואה שהוזעקו למקום העניקו לפצועים טיפול מציל חיים בשטח ולאחר מכן פינו אותם במסוק לקבלת המשך טיפול רפואי בבית החולים רמב"ם שבחיפה.