פרסום ראשון: ראש אכ"א, האלוף יניב עשור, הבטיח למשפחת קצין המודיעין שנמצא מת בתאו כי צה"ל יבחן את בקשתם להכיר בבנם כחלל צה"ל, כך פורסם הערב (שלישי) ב"מהדורה המרכזית". בפגישה של בני המשפחה עם האלוף עשור, שהתקיימה לפני מספר ימים, הם חזרו על הדרישה הזו. עמדת צה"ל בסוגיה הייתה עד כה שלילית באופן חד-משמעי. מי שיכריע בסופו של דבר יהיה משרד הביטחון.

ההורים של קצין המודיעין שמת מבקרים בקברו (צילום: N12)
הוריו של קצין המודיעין ליד קברו | צילום: N12

היום (שלישי) נפגשה המשפחה גם עם הפרקליט הצבאי הראשי, האלוף שרון אפק. במהלך הפגישה הם קיבלו דיווח על בדיקות המעבדה שמתקיימות בארצות הברית והן אלה שייתנו בסופו של יום תשובה לגבי נסיבות המוות של בנם. האלוף אפק אמר למשפחה שלהערכתו בשבועיים הקרובים תתקבלנה התשובות.

בנוסף, בני המשפחה אומרים שקצינים ביחידה המסווגת פנו אליהם והתנצלו בפניהם על העובדה שהם התנכרו לבנם וניתקו איתו קשר. בני המשפחה עדיין מסרבים להיפגש עם מפקד היחידה.

קברו של קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי (צילום: החדשות 12, החדשות12)
קברו של קצין המודיעין שמת בכלא הצבאי | צילום: החדשות 12, החדשות12

הוריו של קצין המודיעין מתחו ביקורת חריפה על היחידה של בנם, בריאיון לאפרת לכטר ב"אולפן שישי". "החברים שלו, אלה שאהבו אותו מאוד והוא אהב אותם, לא כתבו כלום ולא יצרו שום קשר", סיפרה אימו. "בדיעבד התברר לנו שהם רצו לכתוב לו מכתבים ועצרו אותם. הוא הרגיש שאף אחד לא מתעניין בו יותר. הוא אמר: 'זה כאילו לא הייתי שם, כנראה נמחקתי'".

אביו של הקצין הוסיף: "כדי לשמור על הילדים שלכם, תגידו להם שישימו גבולות. ברגע שאתם תיפלו, אתם תיפלו לבד. אף אחד לא ישמור עליכם, אף אחד לא יחזור אליכם והיחידה שלכם אולי תשכח אתכם - אז תיזהרו".