חילופי האש בגבול הצפון בימים האחרונים שהגיעו הבוקר (שישי) לשיאם עם שיגור של 19 טילים מלבנון לשטח ישראל, תופסים את האזור בשיא עונת התיירות. מטיילים מכל רחבי הארץ מגיעים בימים אלה לשמורות הטבע ולנחלים. בשלב זה, אין הנחיות מיוחדות לעורף ביישובים הסמוכים לגבול לבנון.

בין המטיילים גם עלמה כהן בת ה-12 שהגיעה לצפון עם משפחתה. "עלינו למצודת נמרוד, חלק מטיול של בר/בת מצווה", סיפרה, "פתאום התחילו היירוטים, זה היה מלחיץ ומפתיע ותפסנו פינה כדי להגן על עצמנו. כולם פחדו נורא אבל הצלחנו להגן על עצמנו".

לירן שהיה עמה הוסיף: "באמת היינו במבצר נמרוד, טיול שגרתי של הילדים שהיינו צריכים לעשות במאי ודחינו בגלל שומר חומות, חשבנו שיהיה יחסית רגוע. מסתבר שלא. שמענו את האזעקות, את היירוטים. לצערנו אנחנו רגילים מאשקלון, החבאנו את הילדים וחלקנו גם הרגענו את השטח. ממשיכים בשגרה, לא חוזרים הביתה. מטיילים בצפון, מפה לקייאקים. אנחנו לא נשנה את השגרה שלנו בגלל האירוע הזה".

תושבי מושב נווה אטיב בסמוך להר החרמון בדיוק בילו במסיבת בריכה, בעת שלפתע שמעו אזעקה. זמן קצר לאחר מכן כתב אחד מהם בהתכתבות פנימית: "לאחר התייעצות של הרבש"צ עם גורמי הצבא מסיבת הבריכה תתקיים כמתוכנן".  

מסיבת בריכה בנווה אטיב בעת שיגור הטילים מלבנון
מסיבת בריכה בנווה אטיב בעת שיגור הטילים מלבנון

אחד אחר כתב בהומור: "חברות וחברים, אסור לתת לטרור לנצח את המתנפחים,טירני-בלגני, הבופה והאלכוהול! גם אם המצב קשה לא נפסיק לשחות!! מסיבת בריכה על אפם וחמתם של אויבי ישראל! תנו ל-DJ לנצח". אחרים הצטרפו: "בדיוק, אף טיל לא יעצור את מסיבת הבריכה שלנו". 

בצה"ל אישרו כי 19 רקטות נורו מלבנון לעבר שטח ישראל, 10 מהן יורטו, 6 נחתו בשטחים פתוחים ו-3 נפלו בשטח לבנון. לא נגרם נזק ואין נפגעים. חיזבאללה קיבל אחריות על האירוע. גורם ביטחוני אמר כי "אין כוונה לדרדר את המצב". עוד ציינו בצה"ל כי הירי כוון לשטחים פתוחים ולא לאזרחים, וכי צבא לבנון תפס את המשגר שממנו נורו הטילים.