האם הקצין מאמ"ן לא התאבד? דובר צה"ל מפרסם הבוקר (שישי) פרטים נוספים מהתקדמות החקירה בעניין נסיבות מותו של הקצין, שמת בעת מעצרו בכלא לפני כמה חודשים. במסגרת החקירה ובמטרה לבדוק את ריכוז התרופות שנטל בדמו כדי לזהות חריגה כלשהי, הועברו דגימות מדמו לבדיקת מעבדה המתמחה בכך בארה"ב, כיוון שלא קיימת היכולת לבצעה במכון בישראל. במכון האמריקני הודיעו כי ריכוז אחת מהתרופות שנטל אינו חריג, והבדיקה לריכוז התרופה השנייה לא צלחה, מה שעשוי לחזק את טענת המשפחה לכך שגורם אחר הוביל למותו.

הוכחות להימצאות שתי התרופות הללו, שנטל בהתאם למרשם רופא בקביעות, נמצאו בדמו כבר לאחר מותו במסגרת נתיחה שערך המכון לרפואה משפטית של משרד הבריאות. לפני יומיים התקבלו תוצאות המעבדה האמריקנית, אך גורמים רפואיים מדגישים כי היות שמדובר בטכנולוגיה מורכבת, תוצאה שכזו מתקבלת לעיתים.

"ממצאי בדיקת המעבדה הועברו במסגרת החקירה למכון לרפואה משפטית, וייבחנו על ידי הגורמים המומחים בתחום, במטרה למצות את החקירה", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

משפחת הקצין: "בננו לא בחר ליטול את חייו"

משפחתו של הקצין עודכנה הבוקר בממצאי הבדיקה והגיבו למידע שהועבר להם: "מהרגע הראשון טענו שבננו לא התאבד, אלא נסיבות אחרות הובילו למותו הטרגי. תוצאות בדיקות הרעלנים החלקיות שהתקבלו עד כה משקפות שלא היה מינון יתר של תרופות בדמו, ומחזקות את הערכתו שבננו לא בחר ליטול את חייו".

ההורים של קצין המודיעין שמת מבקרים בקברו (צילום: N12)
הוריו של קצין המודיעין ליד קברו | צילום: N12

"בננו עבר תקופה קשה עם מעצרו, אבל ידע להתמודד ושידר, בשיחות ומפגשים עימנו, תעצומות נפש אדירות. כפי שהבהרנו למפקד היחידה ולנציג הפרקליטות, אנחנו דורשים מיצוי מהיר של החקירה וקבלת התוצאות הסופיות של בדיקות הדם ויתר פעולות החקירה שמבוצעות בצה"ל. הכרתו כחלל צה"ל הייתה מתבקשת כבר מהרגע הראשון, אבל מתחזקת נוכח ממצאי בדיקות המעבדה. על ראש אכ"א והרמטכ"ל לקחת אחריות, להכיר בו חלל צה"ל ולא להמשיך ולייסר אותנו".

בימים אלה בחרו בני משפחתו של הקצין לפעול להנצחתו באמצעות הקמת קרן מלגות לתלמידי תיכון שהתקבלו ללימודי תואר ראשון במדעי המחשב. "אנחנו רוצים להמשיך את דרכו וערכיו", ציינו וקראו לציבור לתמוך בהם בקמפיין מימון המוני מרגש שיזמו תחת השם "לזכרו, למענם" באתר giveback.